reklamı kapat

POPÜLER

Captain America Civil War

Marvel’ın vazgeçtiği Captain America Civil War hatası

Marvel stüdyolarının Captain America Civil War konusunda herkesi hayal kırıklığına uğratacak bir karar almaktan son dakikada vazgeçtiği ortaya çıktı.

Bildiğiniz gibi Civil War filmi Marvel Sinematik Evreni’nde önemli bir yere sahip. Spider-Man‘in bu dünyaya dahil olması Civil War sayesinde mümkün oldu. Bunun yanında Iron Man ve Captain America gerçek anlamda birbirleriyle mücadeleye girişti. Avengers ekibinin bir anlamda ikiye bölünmesine şahit olduk. Civil War’da başlayan hikaye akışlarının Avengers Endgame’de sonlandığını gördük. Bu açıdan Marvel Sinematik Evreni’nde büyük etki bıraktığını söyleyebiliriz. Fakat film beyaz perdede izlediğimizden çok ama çok farklı olabilirdi. Film için farklı bir hikayenin tasarlandığı fakat sonradan bu fikirden vazgeçildiği anlaşılıyor. Hem Civil War’u hem de Endgame’i kaleme alan Christopher Markus vazgeçilen kararı şöyle özetliyor:

Değişen Captain America Civil War kararı

“Aslında Zemo bağlantılı Bucky etrafında şekillenen bir hikaye tasarlıyorduk. Tüm hikaye akışını tasarlanmıştık. Fakat bunu yaptığımızda Tony Stark ve Steve Rogers arasındaki mücadele arka planda kalıyordu. Civil War’un beyaz perdeye aktarılan hilkayesinin ortaya çıkmasıyla planlar değişti.”

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Captain America Civil War kesinlikle kusursuz bir film değildi. Aksine Marvel hayranlarının beklentilerinin fazlasıyla altında kaldığını hatırlatmak istiyorum. Buna rağmen eğer Christopher Markus’un bahsettiği hikaye akışı kullanılsaydı film devasa bir hayal kırıklığına dönüşebilirdi. Marvel stüdyolarının böyle bir hatadan vazgeçmesine fazlasıyla memnunuz.

İlginizi çekebilir

Hulk’ın Endgame’deki ilk sahnesi