reklamı kapat

POPÜLER

Huawei işletim sistemi

Merak edilen Huawei işletim sistemi hakkında yeni bilgiler

Huawei, Android lisansı iptal edildiği günden bu yana kendi işletim sistemiyle gündeme geliyor. İşte bu sistemden yeni bilgiler var;

Firma uzun yıllardır Android’e alternatif kendi işletim sistemini geliştiriyor. Son olaylar sonrasında artık her gün gündeme gelen işletim sistemi, geçtiğimiz hafta “Hongmeng OS” adına sahip olacak haberiyle karşımıza çıkmıştı. Yeni gelen bilgiler ise bunu değiştirdi. Ortaya çıkan son kayıtlara göre işletim sistemi “Huawei Ark OS, “Ark” ya da “Ark OS” isimlerini taşıyabiliyor. Global pazar için Hongmeng OS’a oranla çok daha iyi olan bu isimler, elbette henüz yüzde 100 kesinleşmiş değil ancak olasılık yüksek görünüyor. Bu işletim sisteminin tüm Android uygulamalara destek vereceği yönünde bilgiler gelirken, bunun nasıl sağlanacağı halen gerçekten büyük merak uyandırıyor. Huawei’nin bunu sağlamak adına Google ile çalıştığı da belirtiliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Huawei işletim sistemi için daha beklememiz gerekiyor

Resmi ağızlardan gelen bilgilere göre Huawei imzalı işletim sistemi önümüzdeki sonbahar aylarında ya da çok büyük olasılıkla 2020 başında kullanımda olacak. Telefon yanında bilgisayar, tablet, televizyon, otomobil ve giyilebilir ürünler için de adı geçen işletim sistemi, firmanın geleceği için büyük önem arz ediyor. Bu işletim sistemiyle yazılım tarafında bağımsızlığını ilan etme şansı bulunan Huawei’nin, biliyorsunuz Android yanında Windows tarafı için Microsoft’la da arası açılmış durumda. Microsoft mecburi olarak alınan resmi karara uyuyor.

İlginizi Çekebilir

Asus’un en yeni dizüstü modeli