reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

16 inç MacBook Pro
16 inç MacBook Pro
16 inç MacBook Pro

Merak edilen yeni MacBook Pro kendisini gösterdi

Teknoloji devi Apple, uzun süredir bir 16 inç MacBook Pro modeli tasarlıyor. İşte bu model ilk defa kendisini gösterdi. İşte detaylar;

16 inç MacBook Pro modeli özellikle yurt dışında merakla bekleniyor. Eğer bir değişiklik olmazsa ay sonunda tanıtılacağı tahmin edilen dizüstü, sürpriz olarak macOS Catalina 10.15.1 Beta‘sı içerisinde bulundu. Şimdilik gümüş ve uzay grisi olmak üzere iki farklı renk seçeneği bulunan bilgisayar, üzücü şekilde daha önce söylendiği gibi tamamen yeni bir tasarıma sahip değil. Mevcut MacBook’lar ile aynı çizgiyi devam ettiren model, sadece biraz inceltilen çerçeveler ile 15 inç kasasında 16 inç ekran sunuyor. Bu keşif sayesinde ay sonunda tanıtılma hatta satışa sunulma ihtimali ciddi şekilde artan dizüstü bilgisayar, yüksek ihtimalle dört adet USB-C haricinde hiçbir port taşımıyor ve mevcut modeller ile aynı kalınlıkta. Tamamen yeni tasarımın MacBook dünyası için 2020 sonunda karşımıza çıkacağı tahmin ediliyor.

16 inç MacBook Pro
16 inç MacBook Pro
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

16 inç Apple MacBook Pro hakkında teknik olarak neler biliyoruz?

Gücünü Intel’in 9. nesil Coffee Lake-H işlemcilerinden alacak ve burada 8 çekirdeğe kadar özelleştirme imkanı sunacak denilen model, OLED değil TFT LCD ekran üzerine kuruluyor. LG Display üretimi ekranda 3072×1829 piksel çözünürlük sunacak dizüstü bilgisayarın, yenilenmiş bir klavye ile yolda olduğu biliniyor. Burada mevcut Butterfly mekanizmalı klavyelerde yaşanan sorunlar nedeniyle geleneksel bir klavye yapısı benimseyecek Apple, modeli 96W USB-C şarj cihazı ile satışa sunacak bilgisi de elimizde bulunuyor.

İlginizi Çekebilir

Firmanın en yeni ürünleri