reklamı kapat

POPÜLER

yeni iMac

Merakla beklenen yeni iMac ailesi için geri sayım başladı

Yeni iMac modelinin Dünya Geliştiriciler Konferansı‘nda tanıtılacağı belirtilse de bu iddia gerçeğe dönüşmemişti. Yeni iMac modelinin çıkışıyla ilgili iddialar konuşuluyor. Gelen bilgiler gerçeğe dönerse Apple, yeni iMac’i bu ayın başında satışa sunacak.

Apple’ın iMac için ayrı bir etkinlik düzenlemesi ise beklenmiyor. 2020 model iMac’in Pro Display XDR ekran teknolojisiyle geleceği ve ekran çerçevelerinin de daha ince olacağı belirtiliyor. iPad Pro’ya benzer ince çerçevelere sahip olmasını beklediğimiz bilgisayarın daha önce olduğu gibi iki farklı ekran boyutuyla gelmesi bekleniyor. 21,5 inçlik modelin incelen ekran çerçeveleri sayesinde 23 inç veya 24 inç ekran boyutuna ulaşacağı ifade ediliyor. 27 inçlik modelde ise benzer bir durum henüz konuşulmuyor. Yeni iMac’lerde Fusion Drive sürücüsü yerine SSD depolama sisteminin tercih edileceği belirtiliyor. Apple’ın T2 güvenlik çipinin kullanılacağı söylenen bilgisayarlarda Intel’ın AMD Radeon Pro 5300 GPU ile Core i9-10910 işlemcisinin yer alacağı iddia ediliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yeni iMac modellerinin fiyatları açıklandı mı?

2012 yılında iMac’in tasarımını incelten Apple’dan iMac’in tasarımında radikal bir değişiklik yapmasını bekliyoruz. Yeni modellerin satış fiyatları henüz belli olmasa da mevcut modellerle benzer fiyat etiketine sahip olacağını söylemek mümkün. Yeni iMac’in önümüzdeki günlerde yurt dışında satışa sunulması durumunda Türkiye’de de yakında satışa sunulacağını söyleyelim.

İlginizi çekebilir

Firmanın yeni katlanabilir modeli böyle üretiliyor!