reklamı kapat

POPÜLER

x2

Microsoft, Android tabanlı Nokia X2’yi duyurdu [Video]

Microsoft, Nokia‘yı resmi olarak satın almadan önce geliştirilen, Android uygulamaları çalıştırabilen Nokia X macerasından sonra yeni modelini duyurdu. Nokia X2, Microsoft tarafından geliştirilen ikinci Android tabanlı telefon olmaya hazırlanıyor.

x2
Kulağa ilk etapta karışık gelebilir, zira Microsoft çok da niyeti olmadığını belirtmesine karşın hala Nokia ismini kullanıyor. Microsoft’un ilk Android’li cihazı olmasa da, Microsoft’un kendi geliştirdiği ilk Android tabanlı cihaz olacak olan Nokia X2, bir önceki modelin daha gelişmişi. Hatırlanacağı üzere Nokia X’in “Android olmayan Android telefon” başarısı tartışılır düzeydeydi. Microsoft bu tartışmaya açık başarıdan memnun kalmış olacak ki bu modeli ilerletmeye karar verdi.

Nokia-X2
Nokia’nın renkli tasarımlarından şaşmayan Microsoft, X2’de de canlı renkleri tercih etmiş. Ekran üzerinde fiziksel tuş bulunmayan telefonda geri gitmenizi ve ana ekrana dönmenizi sağlayan iki dokunmatik tuşu bulunuyor. Bir önceki modele göre ekranı da büyüyen Nokia X2, 4,3 inçlik ebadıyla hala nispeten kompakt bir tasarıma sahip. 5 megapiksel kameraya sahip olan telefon, 1,2 GHz çift çekirdekli Qualcomm Snapdragon 200 işlemcisi ile de yine önceki modele göre performans artışını hedefliyor.

VİDEO