reklamı kapat

POPÜLER

Microsoft klavye emoji
Microsoft klavye emoji

Microsoft’tan ilginç bir detaya sahip iki yeni klavye

Yazılım devi Microsoft, iki yeni klavye modelini satışa sunmaya hazırlanıyor. Bu her iki modelde de ilginç bir detay yer alıyor.

Microsoft, biliyorsunuz donanım tarafında uzun zamandır çok iddialı bir firma. En son düzenlediği Surface 2019 etkinliği kapsamında birçok dikkat çeken ürünün ve hatta bir çift ekranlı Android telefonun duyurusunu yapan şirket, ortaya çıktığı kadarıyla iki yeni klavye modeli de geliştirmiş durumda. Bu klavyelerden birisi standart yapıda, diğeri ise ergonomik bir formda karşımıza çıkıyor. Bu modellerin en büyük özellikleri ise bünyelerinde Office ve emoji için özel birer tuş taşıyor olmaları. Alt GR ile Ctrl tuşlarının arasına konulan bu tuşlar, direkt olarak Office uygulamaları ve emoji paneline hızlı erişim sunuyor. Yeni neslin emojiyi ne kadar çok sevindiğini iyi bilen Microsoft, bu konuda çağa uyum sağlamayı tercih ediyor. Özellikle gençleri sevindirecek bu hamlesiyle firma, mobil tarafta olduğu kadar bilgisayar tarafında da emoji kullanımını artırmayı hedefliyor. Buna karşın birçok kişinin bu emoji tuşunu -özellikle de ergonomik modeli alanların- başka bir şey için özelleştireceği tahmin ediliyor.

Microsoft klavye emoji
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Microsoft imzalı klavyeler Türkiye’de de satılabilir

Standart modeli Bluetooth üstünden kablosuz, ergonomik olanı ise kablolu tasarlayan firma, yeni modelleri 15 Ekim’de satışa sunuyor. Modellerin fiyatı ise ergonomik için 60 dolar, kablosuz olan içinse 50 dolar seviyesinde. Bu model bağlantıyı Bluetooth 5.0 ile kuruyor ve böylece tam 3 yıla yakın bir pil ömrü getiriyor. Bu gerçekten inanılmaz görünüyor.

İlginizi Çekebilir

Opera’nın dikkat çeken son sürümü