reklamı kapat

POPÜLER

Microsoft xCloud

Microsoft, xCloud için iOS ve PC betasını başlatıyor; işte detaylar

Microsoft’un bulut temelli oyun servisi xCloud için iOS ve PC betasını başlıyor. İşte  yapılan resmi duyurudan öne çıkan detaylar;

Bilmeyenler için xCloud servisi Xbox oyunlarının internet üzerinden oynanmasına imkan tanıyan bir hizmet. Burada Xbox kontrolcüsü yanında üçüncü parti kontrolcü destekleri de bulunuyor.

Servisi kullanmak için kişilerin Xbox Game Pass Ultimate abonesi olması ve yüksek hızlı Wi-Fi ya da LTE bağlantıya erişim sağlıyor olması yeterli oluyor.

İşte bu servis Android sonrasında iOS ve PC için de “beta” olarak geliyor. Yarından itibaren sayılı Game Pass Ultimate aboneleri tarafından denenebilecek servis, tarayıcı üzerinden çalışıyor.

Yani betaya dahil olacak şanslı kişiler servisi iPhone, iPad ve Windows 10 bilgisayarlarındaki tarayıcılar üzerinden deneyecek. Burada Edge, Google Chrome ya da Safari destekleri sunuluyor.

Apple’ın App Store kısıtlamaları nedeniyle Microsoft, dikkat çeke xCloud’u bir uygulama olarak markete dahil edemiyor. Apple sürece halen çok farklı yaklaşıyor. Bu yüzden iOS tarafında tarayıcı temelli deneyim uzun süre kalacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Microsoft xCloud servisi Türkiye’de de kullanılabilecek

Microsoft Türkiye’nin bu konuda aktif olarak çalışmalar yaptığı biliniyor ancak çok fazla detaylı bilgiler henüz verilmiyor.

Bu servisin Türkiye’de şansı oldukça yüksek seviyede. Çünkü Türkiye’de güzel bir bilgisayar toplamak inanılmaz pahalı hale gelmiş durumda.

Ayrıca xCloud’ın en güzel yanlarından birisi rakiplerden farklı olarak oyun satın alma gereksiniminin olmaması. Bu sayede Game Pass kataloğundaki birçok oyun ile uygun fiyata çok keyifli zamanlar geçirilebilir.

İlginizi Çekebilir

Apple’ın en yeni kablosuz kulaklık modeli ile tanışın