reklamı kapat

POPÜLER

xCloud

Akıllı buzdolabında oyun oynamak mı? xCloud ile o da yapıldı [İzle]

Yazılım devi Microsoft‘un kullanıma çıkan xCloud servisi direkt olarak mobile odaklanıyor. Ancak birisi süreci akıllı buzdolabına getirmiş.

Microsoft xCloud halen bilmeyenler için bu servis Xbox oyunlarının internet üzerinden Android telefon ve tabletlerde oynanmasına imkan tanıyor. Burada Xbox kontrolcüsü yanında üçüncü parti kontrolcü destekleri de bulunuyor. Servisi kullanmak için kişilerin Xbox Game Pass Ultimate abonesi olması ve yüksek hızlı Wi-Fi ya da LTE bağlantıya erişim sağlıyor olması yeterli oluyor. Süreci iOS tarafına da “tarayıcı tabanlı” olarak getirmek isteyen Microsoft, sanıyoruz sürece buzdolaplarını dahil etmeyi hiç düşünmemişti. Ancak yukarıda dediğimiz gibi bu da yapıldı. Bir kullanıcı, xCloud‘ı Samsung’un ekrana sahip bir akıllı buzdolabında çalıştırmayı başardı. Xbox kontrolcüsü ile buzdolabında Doom Eternal oynayan bu kişi, şimdiden geleceğe geçmeyi başarmış gibi görünüyor ve bu da çok ilginç görünüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Microsoft’un xCloud hizmeti önümüzdeki dönemde kapsama alanını artıracak

Biliyorsunuz servis için Game Pass’teki 100’ün üzerindeki oyun sunuluyor ve bu oyunlara bulut üzerinden erişim ileride PC ve konsollara da gelecek deniyor. Bu bilgi direkt olarak Xbox’ın başındaki isim Phil Spencer‘dan geliyor ancak sürecin hemen gerçek olmayacağı aktarılıyor. Yani PC ve konsol tarafında xCloud‘ın aktif olarak düşünüldüğü ancak bunun hemen gerçeğe dönüştürülmeyeceği belirtiliyor. Mobil taraf kadar PC ve konsol tarafı için de bulut tabanlı oyunculuk gayet güzel ve gelecek için önemli görünüyor.

İlgili Video