reklamı kapat

POPÜLER

Samsung Galaxy Z Fold 3

Samsung Galaxy Z Fold 3 ve Galaxy Z Flip 3 için IP sertifikası beklentisi

2021’in çok dikkat çekecek modelleri arasında Samsung Galaxy Z Fold 3 ve Galaxy Z Flip 3 yer alıyor ve modellerde önemli bir detay bulunuyor.

Samsung Galaxy Z Fold 3 ve Galaxy Z Flip 3, ortaya çıkan son bilgilere göre bir IP sertifikasıyla geliyor. Buradan telefonların suya ve toza karşı bir miktar dayanıklı olacağı anlaşılıyor.

Ancak telefonlarda IP68’in olması beklenmiyor. Yani katlanabilir telefonların suyun içinden uzak tutulması gerekecek gibi görünüyor.

Düşük de olsa bir IP sertifikasının sunulacak olması, her iki katlanabilir telefonun da yerini alacağı modellerden daha sağlam olacağını gösteriyor.

Samsung, özellikle menteşe sisteminde önemli değişiklikler yapmış olabilir. Yeni telefonların menteşeleri suya değil belki ama toza oldukça dayanıklı şekilde tasarlanmış izlenimi oluşturuyor.

Kore merkezli sağlam kaynaklara göreyse iki telefon modeli de temmuz ayında lanse edilecek. Yani modeller yaz aylarının ortasında “beraber olarak” karşımıza çıkarılacak.

Bu arada yine son bilgilere göre Samsung, Galaxy Z Flip 3 için tam sekiz farklı renk seçeneği sunacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Samsung Galaxy Z Fold 3 için başka neler biliyoruz?

Firmanın amiral gemisi katlanabilir modeli Galaxy Z Fold 3, en son çıkan bilgilere göre dışında 5,4 inç bir Super AMOLED ekran taşıyor. Galaxy Z Fold 2’nin dışında ise 6,2 inç boyutunda bir ekran yer alıyordu.

Dış ekran boyutunu düşürecek olması halen çok fazla hoş karşılanmayan telefon, bu değişikliği S Pen yüzünden yapıyor deniyordu. Ancak son bilgilere göre telefonda S Pen gövdeye entegre olmayacak.

Bu arada Galaxy Z Fold 3‘ün pil kapasitesinin 4.380 mAh‘a düşürecek olması da ekranın ufaltılması kadar tepki çekiyor ve garip karşılanıyor. Gövdede kalem olmayacak olmasına rağmen bunlar anlamsız duruyor.

Not: Görsel temsilidir.

İlginizi Çekebilir

Apple’ın en son AirPods modeli AirPods Max