reklamı kapat

POPÜLER

mophie

Mophie’den akıllı telefonları her yerde şarj edebilen kablosuz şarj cihazları

Mophie, IFA Fuarı kapsamında yeni kablosuz şarj cihazlarını tanıttı. Qi destekli telefonlar için sunulan cihazlar, kullanıcıların nerede olursa olsun telefonlarını kablosuz olarak şarj edebilmesine imkan tanıyor.

Yurt dışı fiyatı yaklaşık 70 dolar olan Charge Stream Vent Mount modelinde kullanıcılar Qi özellikli akıllı telefonlarını tek elle cihaza yerleştirip cihazlarını kolayca alabiliyor. Cihaz, akıllı telefonlara kablosuz olarak 10 watt’a kadar güç sağlıyor. Cihaz, hem Apple (7.5 watt), hem de Samsung (9 watt) modellerinin hızlı şarj özellikleri için optimize edildiğini söyleyelim. Mophie’ye göre bu cihazda iki havalandırma montaj seçeceği yer alıyor.

Çoğu telefonu dikey veya yatay olarak tutabilen Charge Stream Desk Stand modeli de 10 watt’a kadar kablosuz şarj desteği sunuyor. Bu cihazın yurt dışı fiyatı da yaklaşık 70 dolar. Bu aksesuar ayrıca çelik çerçevesinden çıkarıldıktan sonra geleneksel bir kablosuz şarj istasyonu olarak da kullanılabiliyor. Mophie bu ürünün bir Quick Charge 2.0 duvar adaptörü ve yaklaşık 5 metrelik USB-A’dan micro USB kablosuna sahip olduğunu söylüyor.

Charge Stream Powerstation Wireless ve Powerstation Wireless XL modelleri ise sırasıyla yaklaşık 80 dolardan ve yaklaşık 100 dolardan piyasadaki yerini alacak. Her iki cihazda duvara takılabilen ve hareket halindeyken kullanabileceğiniz geleneksel Qi uyumlu kablosuz şarj yastıklarına sahip. Powerstation Wireless, 34 saate kadar pil ömrü için 6.040 mAh pil taşıyor. Wireless XL modeli ise 48 saate kadar ilave pil ömrü için 10000 mAh pille geliyor.