reklamı kapat

POPÜLER

Netflix dizisi The Umbrella Academy’den büyük başarı

Netflix’in çizgi roman uyarlaması yeni dizisi The Umbrella Academy Amerika’da büyük ilgi görüyor. Öyle ki kısa bir süre önce izleyici karşısına çıkan dizi şimdiden zirveyi ele geçirdi.

Bilmeyenler için kısaca bahsetmek gerekirse The Umbrella Academy, My Chemical Romance’in solisti Gerard Way’in kaleme aldığ aynı isimli çizgi romana dayanıyor. Olaylar 1989 yılında tek bir günde hamile kalan 43 kadının hikayesiyle başlıyor. Bu kadınlar daha bir gün öncesine kadar hamile değilken, aynı gün doğum yapıyor. Köklü bir zengin olan Sir Reginald Hargreeves bu özel çocukların peşine düşüyor ve yedi tanesini evlat edinmeyi başarıyor. The Umbrella Academy ile bir anlamda süper kahraman ekibi kuran Hargreeves onlara özel yeteneklerini kontrol etmeyi öğretiyor fakat planları istediği gibi ilerlemiyor. Günümüzde başlayan dizide bu yedi çocuk babalarının ölümünün arkasındaki sırrı çözmeye çalışıyor. Tam bu sırada dünyanın yedi gün içinde yok olacağını öğreniyorlar.

Oldukça enteresan bir konusu olan The Umbrella Academy kısa sürede büyük ilgi görmeyi başardı. Data analizi yaparak yapımların dünya genelinde gördüğü ilgiyi hesaplayan Parrot Analytics‘in verileri de bu durumu doğruluyor. The Umbrella Academy internet platformu dizileri arasında zirveyi ele geçiriyor. Özellikle Amerika’da en çok izlenen dijital dizi olmayı başardı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

İlginizi çekebilir

Umbrella Academy 1. sezon fragmanı