reklamı kapat

POPÜLER

SpaceX

Netflix’in SpaceX sivil görev belgeseli için ilk tanıtım geldi [İzle]

SpaceX, uzaya önümüzdeki dönemde ilk defa sivil çıkaracak. İşte bu görev için Netflix bir belgesel çekiyor. Bundan ilk fragman da gelmiş durumda.

Uzaya ilk defa astronot değil sivil taşıyacak ve bu konuda bir ilke imza atacak SpaceX,  toplam dört kişilik görevi bir sorun olmazsa çok yakında yapacak

Bu tüm detaylarına burada yer verdiğimiz görevde tam olarak Jared Isaacman, Hayley Arceneaux, Chris Sembroski ve Dr. Sian Proctor uzaya gidecek.

İşte bu kişiler görev öncesinde Netflix ekibi tarafından takip ediliyor. Çünkü Netflix, görev hakkında “Countdown: Inspiration4 Mission To Space” isimli bir belgesel dizisi çekiyor. Bu belgeselin ilk bölümünde yukarıdaki isimlerin uzaya gitme macerası anlatılacak.

Diğer kısımlarda (Toplam 5 bölüm) ise –eğer bir aksilik olmaz ise– uzay görevi sürecindeki kalkış ve geri dönüş dahil yaşanan diğer tüm detaylar gözler önüne serilecek. Netflix’ten gelen ve yukarıda izleyebileceğiniz ilk fragmanda bahsettiğimiz ilk kısım gösteriliyor.

Burada Jared Isaacman, Hayley Arceneaux, Chris Sembroski ve Dr. Sian Proctor hakkında bilgiler verilecek ve uzay eğitimi kısımları gösterilecek. Bu bölüm 6 Eylül tarihinde izlenebilir olacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

SpaceX tarafından uzaya gidecek siviller hakkında neler biliniyor?

Üzerinden geçmek adına görevdeki en önemli isim milyarder Jared Isaacman oluyor.”Inspiration4” isimli bu tarihi görevi mümkün kılan esas isim olan Isaacman, yanına gerçekten dikkat çeken isimler seçmiş durumda.

Örneğin Inspiration4 görevinde yer alan 29 yaşındaki Hayley Arceneaux, uzaya çıkan en genç ABD vatandaşı olacak.

Bugün açıklanan isimlerden Chris Sembroski‘nin 41 yaşında bir emekli pilot ve aktif Lockheed Martin çalışanı olduğu aktarılıyor. Dr. Sian Proctor ise 51 yaşında bir pilot girişimci ve eğitimci olarak tanıtılıyor.

İlginizi Çekebilir

Kısa süre önce önemli bir başarı elde eden uçan otomobil