reklamı kapat

POPÜLER

netflix El Camino Bir Breaking Bad Filmi

Netflix Türkiye’den Breaking Bad filmi fragmanındaki sansür için resmi açıklama

Netflix Türkiye‘nin yayınladığı El Camino: Bir Breaking Bad Filmi fragmanındaki sansürle ilgili resmi açıklama geldi.

Sabırsızlıkla beklenen Netflix filmi El Camino: Bir Breaking Bad Filmi bugün yayınlanan fragmanıyla gündeme oturdu. Netflix Türkiye‘de yayınlanan fragman ile Netflix’in global YouTube kanalında yayınlanan fragman küçük bir farklılık içeriyordu. Global kanaldaki fragmanda Jesse araba penceresinden uzattığı elinde sigara tutarken Türkçe altyazılı fragmanda bu sigara sansürlenmişti. Konuyla ilgili platform resmi açıklamayı gerçekleştirdi:

Tanıtım amaçlı fragmanların hassas olabilecek görüntüler içermesi durumunda, pek çok ülkede ilgili fragmanlar üzerinde ufak değişiklikler gerçekleştirebiliyoruz. Bunun amacı, söz konusu içeriği izlemeyi seçmediği halde ailesiyle birlikte Netflix’e gelecek yapımları gözden geçiren üyelerimizin beklentilerini en iyi şekilde karşılamak ve onların hassasiyetine saygı göstermek. Ancak bu yalnızca tanıtım amaçlı çalışmalarımızda başvurduğumuz bir yöntem. Üyelerimiz söz konusu içeriği 11 Ekim 2019 itibaren herhangi bir kesinti veya değişiklik olmaksızın izleyebilecek.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Netflix Türkiye fragmanlarında küçük değişiklikler olabilir

Yapılan açıklama ışığında Netflix’in önümüzdeki dönemlerde sadece El Camino: Bir Breaking Bad Filmi içeriğini değil, gelecek diğer içeriklerin tanıtımlarında da sansür uygulayabileceğini gösteriyor. Bu karara ne zaman geçildiği ise net olarak belirtilmemiş. Örneğin yaklaşık 6 ay önce yayınlanan Stranger Things 3. sezon fragmanında Jim Hopper’ın sigara içtiği sahne sansürsüz bir şekilde izlenebiliyor. Yapımların fragmanlarında küçük düzenlemeler yapılsa da içeriğin kendisinde herhangi bir kesinti veya değişiklik olmayacağı güvencesi ise bu açıklamayla beraber verilmiş durumda. 11 Ekim‘de yayınlanacak olan El Camino: Bir Breaking Bad Filmi de bu açıklamaya göre sigara veya herhangi bir sansüre uğramadan ekranlara gelecek.

İlgili video

Sigara sansürlü Türkçe altyazılı fragman

Orijinal fragman