reklamı kapat

POPÜLER

1983

Netflix’in Polonya’dan çıkan ilk orijinal dizisi: 1983 [Video]

Netflix dünyanın dört bir yanından farklı ülkelerle ortaklık kuruyor ve yeni pek çok yapıma imza atıyor. Bunlardan biri de Netflix’in ilk Polonya dizisi 1983 olacak.

Netflix tarafından paylaşılan bilgilere göre 1983, Polonya’nın önemli yönetmenleri arasında sayılan Kasia Adamik, Olga Chajdas, Agnieszka Holland ve Agnieszka Smoczyńska’nın imzasını taşıyor. Hızlı, sürükleyici bir komplo dizisi olarak tanımlanan 1983, Polonya’nın tüm dünyanın geleceğini şekillendirdiği bir distopya hikayesi anlatılıyor.

Geçmişe uzanan hikaye

Olaylar Polonya’nın özgürlüğünü tehlikeye atan ve ardından Sovyet Birliği’nin yıkılmasına sebep olan 1983 yılındaki yıkıcı bir terör saldırısından 20 yıl sonra geçiyor. İdealist bir hukuk öğrencisi olan Kajetan (Maciej Musiał) ve gözden düşen bir polis müfettişi Anatol (Robert Więckiewicz) Demir Perde’nin ayakta kalmasına ve Polonya’nın baskıcı bir polis devleti himayesinde yaşamasına neden olan gizli bir anlaşmanın varlığını keşfediyor. 20 yıllık barış ve refah ortamının ardından 2003 yılına gelindiğinde rejim liderleri, 1980’lerde muhaliflerle planlanan ve Polonya’yı tamamen değiştirecek, ülkede ve hatta tüm dünyada yaşayan her bir vatandaşın hayatını etkileyecek gizli bir planı yürürlüğe sokmaya karar veriyor. Bu iki adamın keşfettiği anlaşma, bir devrim başlatma potansiyeline sahip. İktidardakilerin ise bu sırrı korumak için yapamayacağı şey yok.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

1983’in ilk sezonu 30 Kasım’da tüm dünyada aynı anda Netflix üzerinden izleyicilerle buluşacak. Paylaşılan ilk tanıtımı haberimizin girişinde bulup seyredebilirsiniz.