reklamı kapat

POPÜLER

La Casa de Papel

Netflix’te ekrana gelen La Casa de Papel’den önemli başarı

Netflix’te izleyici karşısına çıkan ve büyük ilgi gören La Casa de Papel Uluslararası Emmy Ödülleri’nde yılın en iyi drama dizisi seçildi. Bu başarıyla birlikte bir ilke imza atmış oldu.

Uluslararası Emmy Ödülleri‘nde kazananlar Academy of Arts and Television Science tarafından belirleniyor. Amerika dışında televizyon adına başarılı işlere imza atan yapımlar ve isimler ödüllendiriliyor. Bu seneki ödül töreni New York’ta gerçekleştirildi. Geceye dizinin yaratıcısı Álex Pina, baş yapımcısı Esther Martinez Lobato, Netflix Uluslararası Orijinal İçerikleri İspanya ve Latin Amerika Direktörü Diego Ávalos’un da bulunduğu dizi ekibi katıldı. La Casa de Papel 2018’in en iyi drama dizisi seçildi ve en iyi drama dalında Emmy kazanan ilk Netflix İspanyol Orijinal yapımı oldu.

Ödül ile ilgili Álex Pina şunları söyledi: “Bu Emmy ödülü, ağırlıklı olarak ABD’de doğan bu janrın yani soygun türünün, latin, Akdenizli ve ibero-amerikan bir bakış açısı ile de mümkün olabileceğini kanıtlayan harika bir mucize niteliğinde. Bu bakış açısı, karakterlerinde en az hikaye ve senaryo kadar önemli olduğunu gösteriyor.”

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Diego Ávalos konuyla ilgili olarak “Akademi bu gece İspanyol kurgusunu kutluyor, buna tanıklık ettiğimiz için çok heyecanlıyız. Bu çok sevilen dizide Alex Pina ve ekibi ile çalışmak gerçekten inanılmaz bir deneyimdi. La Casa De Papel, unutulmaz karakterleriyle dünyada en çok seyredilen yabancı dildeki Netflix yapımı oldu ve dünyayı fethetti.” sözlerini sarf etti.

Yayınlanan ilk iki kısımlık bölümünün dünyada büyük başarı elde etmesinin ardından, İspanya’nın fenomen dizisi La Casa De Papel’in üçüncü kısmı için çekimler sürüyor. Yeni bölümler 2019’da Netflix ekranlarında olacak.

Video

Üçüncü sezon duyurusu