reklamı kapat

POPÜLER

Netflix La Casa de Papel 3. sezon

La Casa de Papel 3. sezon ile kırılan Netflix rekoru

Netflix kütüphanesinin en sevilen yabancı dizilerinden La Casa de Papel 3. sezon bölümleriyle platform için yeni bir rekora imza attı.

19 Temmuz’da Netflix kütüphanesindeki yerini alan La Casa de Papel 3. sezon, yeni bölümleriyle yine tüm ilgiyi üzerine çekmiş gibi görünüyor. Netflix’in resmi Twitter hesabından paylaşılan bilgiye göre dizi ilk haftasında dünyanın dört bir yanından 34 milyon 355 bin 956 hane tarafından izlenmiş. Bu her ne kadar yakın zamanda rekor kırarak ilk 4 günde 40,7 milyon izlenmeye ulaşan Stranger Things 3. sezon verisi yanında sönük gibi görünse de, dizi kendi kulvarında bir rekora imza atmış durumda. İspanyolca olan dizi, “Netflix’in dili İngilizce olmayan orijinalleri” arasında en çok izlenen yapım oluyor. Bu orijinaller arasında Dark gibi hayli popüler yapımların bulunduğunu da belirtelim. Ancak hiçbiri İspanyol dizisi kadar popüler olamamış.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

La Casa de Papel 3. sezon büyük ilgi topladı

Platform için bu sonucun çok şaşırtıcı olduğunu ise sanmıyoruz. Yayınlandığı ilk günden bu yana gündemden düşmeyen dizi, başarısını üçüncü sezonla da sürdürmeye devam ediyor. Dizinin üçüncü sezonuna başlayan hesapların yüzde 70’inin ilk haftada diziyi bitirdiği de açıklamalar arasında yer alıyor. Bu da yaklaşık 24 milyon hesap yapıyor. Stranger Things 3. sezon için bu sayı ilk 4 günde 18,2 milyondu. Bunu da belirtmekte fayda var.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

3. sezonda ise macera bizi yeni bir direnişe götürmüştü. Tokyo ve Rio’nun tatillerinde uğradıkları baskın sonucu Rio’nun kaçırılmasının ardından işler karışıyor. Profesör ve ekibi bir kez daha bir araya gelerek Rio’yu kurtarmak için yeni bir plan yapıyor. Yeni karakterleri de bünyesine dahil eden 3. sezon toplamda 8 bölümden oluşuyor. Dizinin Netflix kütüphanesindeki sayfasına buradan ulaşabilirsiniz.

İlgili video

Dizinin 3. sezon fragmanı