reklamı kapat

POPÜLER

Nobe 500

Nobe 500; 50’li yılların Amerikan pickup tasarımı elektrikle bir araya geliyor

Estonya merkezli markanın küresel çapta adını duyurmada en büyük silahı niteliğindeki Nobe 500, 2022’nin en ilgi çekici projelerinden olacak.

Her geçen gün sayıları artan elektrikli modeller, kendi içerisinde şimdiden segmentlerini oluşturmaya başladı. Klasik otomobil tasarımlarını adeta yeniden dirilten modanın ışığında bizlere ikinci baharı yaşatan örneklere Estonya’dan yeni bir isim daha iddialı şekilde geliyor. Adını 2018 yılında karşımıza çıkarttığı 100GT modeliyle duyurmaya başlayan Nobe, elektrikli pickup pazarında akıllara kazınacak bir projeyle “merhaba” demek istiyor. Önümüzdeki yıl içerisinde son kullanıcıya hazır dinamikleriyle tanıtımı gerçekleştirileceği duyurulan Nobe 500, Amerika’nın klasik pickup çizgileriyle yolların yeni yıldızı olma konusunda çok fazla zorlanmayacak gibi görünüyor.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Nobe 500 için masadaki beklentiler

Ford F-Serisi’nin ilk jenerasyonlarından gelen tasarım çizgileriyle büyük ilgi toplayan Nobe 500’ün şu aşamada tüm detayları açıklanmış değil. Kokpit görsellerinin de içerisinde bulunduğu bu bilinmezlik serüveninin 2022’nin yaz döneminde ortadan kaldırılması bekleniyor. Aracın altyapısında ise markanın ilk modeli olan 100GT’deki üniteden izler görmek şaşırtıcı olmayacak. Yaklaşık 100 beygir güç üreten kompakt bir elektrik motorunun kullanıldığı 100GT’ye gör bu noktada biraz daha yüksek veriler görebiliriz. 25 kWh’lık batarya paketi de yine az oranda olması muhtemel parçalar arasında. Bu paket 100GT modelinin yaklaşık 260 kilometre yol kat edebilen bir araç olarak kullanıcılarla buluşturuyor. Ebatları gereği daha çok mini pickup olarak nitelendirilen Nobe 500’den ciddi bir çekiş kapasitesi de beklenmiyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR