reklamı kapat

POPÜLER

Nuri Bilge Ceylan Marvel

Nuri Bilge Ceylan’ın şaşırtıcı Marvel filmleri açıklaması

Türk sinemasının önemli isimlerinden Nuri Bilge Ceylan, Marvel filmleri hakkında hiç beklemediğimiz bir açıklamada bulundu. Onun sarf ettiği sözleri sinemaya bakış açısını yeniden ortaya koymuş oluyor.

Yaklaşık son on senedir Marvel stüdyoları imzasını taşıyan filmler gişede fırtına gibi esiyor. Bu uyarlama yapımları takip eden seyirci sayısı her geçen gün artıyor. Sinemada film izleme gidenlerin sayısı her geçen gün azalırken, Marvel gişede tozu dumana katmayı başarıyor. Öyle ki Russo kardeşlerin yönettiği Avengers Endgame yakında Avatar’ın büyük rekorunu kıracak gibi görünüyor. Fakat bu durum MCU filmlerinin herkese hitap ettiği anlamına gelmiyor.

Marvel filmleri benim cezam

Şangay Uluslararası Film Festivali’nin jüri başkanı olan Nuri Bilge Ceylan hiç beklemediğimiz açıklamaya imza attı. Ünlü yönetmen Şangay’da basın mensuplarının sorusunu yanıtlarken konu Marvel filmlerine geldi. Tecrübeli yönetmen düşüncelerini şu sözlerle ifade etti: “İki oğlum için ideal bir baba olmayabilirim. Ne yazık ki çocuklarım yüzünden pek çok Marvel filmi izlemek zorunda kalıyorum. Bu da benim cezam. “Çocuklarımın hayatlarının bu evresinde benim filmlerimi sevmelerini beklemiyorum”

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Açıkçası Nuri Bilge Ceylan gibi bir ismi MCU‘yu takip ederken izlerken keyif almaması bizleri pek şaşırtmıyor. Çünkü Hollywood’un hikaye anlatım tarzıyla, Nuri Bilge Ceylan’ın stili pek örtüşmüyor. Yönetmen de zaten her tarz filmi izlemekten keyif almadığını şu sözlerle anlatıyor: “Sadece sevdiğim türde filmleri seyretmeyi seviyorum. Jürideyken her şeyi seyretmek zorundayım ama normalde seçmem gerekiyor”

İlginizi çekebilir

Spider-Man Far From Home fragmanı