reklamı kapat

POPÜLER

Nvidia GeForce Now

Nvidia GeForce Now iOS için “web temelli olarak” çıktı; işte detaylar

Nvidia GeForce Now, iOS için “web temelli olarak” çıkışını yaptı. Servis Apple yüzünden Safari üzerinden çalışıyor. İşte detaylar;

Geçtiğimiz aylarda bir açıklama yapan Microsoft, bulut temelli xCloud oyun servisinin iOS tarafına gelmeyeceğini aktarmıştı. Bunun arkasında da Apple’ın App Store kuralları / politikaları yer alıyordu. Daha sonra bu konuda biraz geri adım atıldı ancak yine de Apple dünyası için bulut oyunculuk geri planda bırakıldı. Ancak firmalar Apple’ın kuralları etrafında dönmeyi biliyor. Bunlardan birisi de Nvidia. Firma bulut oyun servisi GeForce Now‘ı iOS tarafına bir uygulama değil Safari tarayıcı üzerinden  getirdi. Şimdilik beta aşamasında olan sürüm, kişilerin Safari üzerinden GeForce Now kütüphanesindeki destekli tüm oyunları internet üzerinden aktararak oynamasına imkan tanıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Bunun için iOS 14.2 veya iPadOS 14.2 sürümüne sahip bir iPhone ya da iPad ile yüksek internet bağlantısı yeterli oluyor. Aktarıldığı kadarıyla iOS Safari’de GeForce Now bir gamepad kullanımı gerektiriyor. Platform sınırlamaları nedeniyle yalnızca klavye ve fareyle oynanabilen oyunlarda şimdilik destek yok. En iyi deneyim için üyelerin Razer Kishi gibi uyumlu gamepad’leri tercih etmesi tavsiye ediliyor. Servise erişim buradan oluyor.

Nvidia GeForce Now için iOS çıkışı oldukça önemli

Bu arada Nvidia aynı zamanda Epic Games ile birlikte Fortnite’ın dokunmatik bir sürümünü etkinleştirmek için çalışmalarını da sürdürüyor. Nvidia ve Epic Games, Now tarafından desteklenen bulut akışlı bir Fortnite mobil deneyimini duyurmaya hazırlanıyor.

GeForce Now’ın içerisinde yer alan tüm oyunlara buradan ulaşabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

Mercedes’in kırdığı önemli pist rekoru