reklamı kapat

POPÜLER

OPPO Reno 4 Lite

OPPO’dan navigasyon hassasiyeti konusunda önemli çalışma

Türkiye pazarının öne çıkan oyuncularından olan OPPO, navigasyon tarafında önemli bir çalışma içerisinde bulunuyor. İşte detaylar;

Teknoloji dünyasının en yenilikçi isimleri arasında yer alan ve arge çalışmalarına çok büyük önem veren OPPO, geliştirdiği yeni teknoloji ile telefonlardaki navigasyon doğruluğunu 1 metre seviyesine kadar indirmiş durumda. Bu konuda bir algoritma tasarladığı aktarılan firma, bu hassasiyeti hiçbir ekstra donanıma gerek kalmadan yapabilmiş olmasıyla büyük ses getiriyor. Bu teknolojiyi gerçek kullanıma geçirmek adına China Mobile firmasıyla beraber çalıştığı aktarılan teknoloji devi, yüksek hassasiyet için toplayabildiği tüm verileri topluyor. Altyapıda GPS’ten, baz istasyonlarından, telefonlardaki ivmeölçer’den, jiroskop’dan ve hatta antenlerden veri alınarak bir araya getiriliyor. Bu verileri işleyen özel algoritma, saniyeler içerisinde hiç olmadığı kadar hassas konumlandırma yapabiliyor. Bu sistemin başta sadece Çin merkezli olarak fayda sağlayacağı aktarılıyor. Şu an 1 metre’lik navigasyonun ancak çok profesyonel ekipmanlar ile sağlanabildiği da verilen bilgiler arasından dikkat çekiyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yakında OPPO Watch RX akıllı saat modeli de geliyor

OPPO Watch RX akıllı saat modeli spesifik olarak 1 Kasım tarihinde tanıtılıyor. Türkiye’de de satılan firmanın ilk akıllı saati Watch’tan farklı olarak yuvarlak tasarımı benimseyen ve bu açıdan sevindiren saat, şimdilik bunlar haricinde pek fazla bir detay kazanmış değil. Ancak saatin metal bir gövdesi ve yan tarafında tek bir fiziksel butonu bulunuyor. Tam olarak 1,28 inç AMOLED ekran üstüne kurulan Watch RX akıllı saat, “mavi, siyah ve altın” olmak üzere üç farklı renkte elde edilebilecek açıklaması yapılıyor.

İlginizi Çekebilir

Firmanın ilk akıllı saati