reklamı kapat

POPÜLER

Cagatay Ulusoy Masumiyet Müzesi

Amazon’un ilk Türk dizisi ortaya çıktı

İsveç Kraliyet Akademisi 2006 Nobel Edebiyat Ödülü’nü alan Orhan Pamukun Masumiyet Müzesi eseri diziye uyarlanıyor. Gelen son haberlere göre Masumiyet Müzesi dizisinin başrolünde Çağatay Ulusoy olacak. 

Netflix’in rakip video servisi Amazon Prime Video için  çekileceği belirtilen dizide Çağatay Ulusoy’a Pınar Deniz’in eşlik edeceği belirtiliyor. Pınar Deniz‘in kısa bir süre önce Netflix’te yayınlanan Aşk 101’de de rol aldığını belirtelim. Çağatay Ulusoy’un bu dizide rol alması durumunda Amazon Prime Video üzerinden de dünyaya açılacağını söyleyelim. Ünlü oyuncu Netflix’in ilk Türk yapımı Hakan: Muhafız‘da da rol almıştı. Amazon Prime Video’daki ilk Türk yapımı olacağı konuşulan Masumiyet Müzesi’nin ne zaman yayınlanacağı ise henüz bilinmiyor. Ancak kaynaklar dizinin 2021 yılında yayına başlayabileceğini söylüyor. Dizi hakkında yeni detaylar geldiğinde sizlerle paylaşacağız. Dizide bahsi geçen başrol oyuncu Çağatay Ulusoy hakkındaki yorumlarınızı bekliyoruz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Masumiyet Müzesi hakkında bilgi

2008 yılında yayınlanan kitap Orhan Pamuk’ın kızı Rüya’ya ithafen yazıldığını söyleyelim. Yazar bu kitabı on yıllık çalışma sonucunda oluşturduğu belirtiliyor. Kitap New York Times tarafından “2009 Yılının En İyi Kitapları” listesinde yer alıyor. Orhan Pamuk Masumiyet Müzesi’ni yayınladıktan sonra 2012 yılında bu romandan esinlenerek romanla aynı adı taşıyan müzeyi de hayata geçirmişti. Müzenin İstanbul’da kurulan ilk şehir müzesi olduğunu da belirtelim.

 

İlginizi çekebilir

Dark 3. sezon duyuru videosu