reklamı kapat

POPÜLER

Özel dosya: 4K Ultra HD

LG 55LA970V

LG 55LA970V

Ultra gerçek

Geçtiğimiz yıl 84 inçlik dev Ultra HD televizyonuyla tanıştığımız LG, 65 ve 55 inç büyüklüğünde iki yeni Ultra HD TV’yle karşımıza çıktı. İnceleme fırsatı bulduğumuz 55 inçlik LA970V, fiyat performans oranı en yüksek Ultra HD televizyonlardan biri. 8.3 milyon piksele sahip IPS paneli, Tru-ULTRA HD görüntü motoru, Nano Full LED teknolojisi ve akıllı kontrol özellikleri televizyonu rakiplerinden ayırmayı başarıyor. Cinema Design tasarımı, sadeliği ve estetik görüntüsüyle ilk anda dikkat çekiyor. Bu tasarım çizgisi, ekran çerçevesini neredeyse sıfıra indiriyor ve bu seyir zevkini büyük ölçüde artırıyor.

LA970V ses performansıyla da oldukça iddialı. LG’nin Sliding Speaker adını verdiği hoparlör sistemi, televizyonu açtığınız anda ekranın altından çıkıyor. 4.1 kanal ses verebilen üç yönlü yedi hoparlör, toplamda 50 Watt ses çıkış gücüne sahip. Virtual Surround Plus sayesinde sanal bir çevresel ses deneyimi yaşatan hareketli hoparlörün içinde subwoofer da mevcut.
LG 55LA970V
YENİLİKÇİ ÖZELLİKLER
Televizyonun Tru-ULTRA HD görüntü motoru, yazılımsal iyileştirmeler yaparak mevcut tüm görüntüleri Ultra HD kalitesine yaklaştırıyor. Nano Full LED teklonojisi ise ışığı ekranın her yerine daha düzgün bir şekilde dağıtarak çok daha parlak, net ve akıcı görüntüler sağlıyor. 178 derece görüş açısı sunan IPS panel, gerçeğe çok daha yakın renkler sağladığı gibi yansıma sorununu büyük ölçüde ortadan kaldırıyor. Hafif ve pil derdi olmayan CINEMA 3D gözlüklerle 3D filmler izlemek ise çok daha konforlu ve eğlenceli.

Televizyonu benzersiz kılan özelliklerden bir diğeri akıllı kontrol. En yeni versiyonuyla yetenekleri daha da artan Sihirli Kumanda, akıllı kontrol özelliğinin baş aktörü. Ekrandaki sanal imleci hareket ettirerek televizyonu yönetmenizi sağlayan kumanda, hareketleri ve sesli komutları da algılayabiliyor. Televizyonun üst kısmında bulunan dahili Pop-Up kamera ile fotoğraf ve videolar çekebiliyor ya da Skype üzerinden görüntülü görüşmeler yapabiliyorsunuz.

Tag On özelliği sayesinde ise televizyonunuzla birlikte gelen NFC etiketini kullanarak mobil cihazınızı televizyonunuzla eşleyebiliyor ve hızlı bir şekilde içeriklerinizi aktarabiliyorsunuz. Zengin bir uygulama mağazasına sahip olan televizyon, USB bellek ve sabit diskler gibi harici kaynaklardaki içeriklerinizi görüntüleyebiliyor ve WiDi, Miracast gibi yeni nesil teknolojileri de destekliyor.
LG 55LA970V

TEKNİK ÖZELLİKLER

Ekran
• 55 inç NANO Full LED

Çözünürlük
• 3840x2160p

Ses
• 4.1 kanal 50 W

Bağlantılar
• 3 x USB, 4 x HDMI, WiDi, Miracast

Görüntü motoru
• Tru-ULTRA HD

Tazeleme hızı
• 1000 MCI

Boyutlar
• 1230 x 714 x 39,8 mm

Ağırlık
• 26,6 kg