reklamı kapat

POPÜLER

Özel dosya: 4K Ultra HD

Panasonic Toughpad 4K

Panasonic Toughpad 4K

Tablette 4K devri

Zorlu koşullara dayanıklılığıyla ün yapan Touhpad ailesinin en yeni üyesi UT-MB5, 4K çözünürlük sunan 20 inç büyüklüğünde bir ekrana sahip. 230 ppi piksel yoğunluğu değerine sahip ekran klasik IPS panellere göre yüzde 20 daha parlak ve yüzde 46 daha az güç tüketiyor. Kategorisindeki tabletlerin en incesi (12,5 mm) ve en hafifi (2,35 kg) olan Touhgpad 4K, 76 cm yükseklikten düşmelere dayanıklı. Karbonfiber kasaya sahip tablet, Windows 8.1 işletim sistemiyle geliyor ve Intel’in yeni nesil Core i5 Pro işlemcisiyle çalışıyor. Tablet, özellikle iş kullanımına yönelik olarak tasarlanmış.

Asus PQ321Q

Asus PQ321Q

En ince 4K monitör

4K çözünürlüğün bilgisayarlarda da çok şeyi değiştireceği kesin. Ekran kartları bu çözünürlüğü destekleyen bilgisayarlara uyumlu bir monitör de şart. Asus’un profesyonellere özel 31,5 inçlik monitörü LED aydınlatmalı IGZO paneliyle mükemmele yakın bir görüntü sunuyor. İnç başına düşen piksel değeri 140 ppi olan monitör üzerinde iki adet HDMI girişinin haricinde DisplayPort da yer alıyor. 2 Watt’lık dahili bir hoparlöre sahip olan monitör, PIP fonksiyonunu destekliyor. Piyasadaki en ince 4K monitör olan PQ321Q’yu masa üstünde kullanabildiğiniz gibi döndürme, yatırma ve yükseltme özelliklerini etkilemeyecek şekilde duvara da sabitleyebiliyorsunuz.

Sony FMP-X1

Sony FMP-X1

İçerik zengini

4K’ya en ciddi yatırımları yapan firmalardan biri olan Sony, dünyanın ilk ev tipi medya oynatıcısının da üreticisi. FMP-X1 adını taşıyan oynatıcı, Sony’nin çevrim içi içeriklerinin bulunduğu Video Unlimited 4K üzerinden film, TV dizisi ve belgesel izlemenize imkan tanıyor. İlerleyen dönemde daha da genişleyecek olan arşivde şu an için 100’ün üzerinde içerik mevcut. 10 film yüklü olarak gelen oynatıcı ile içerikleri kiralama veya satın alma yoluyla izleyebiliyorsunuz. Yaklaşık 45 4K çözünürlüklü film depolayabileceğiniz 2 TB’lık dahili bir hafızaya sahip olan oynatıcı ne yazık ki yalnızca Sony 4K televizyonlarla uyumlu.

Denon AVR-X4000

Denon AVR-X4000

Uzun vadeli yatırım

Uzun süre kullanabileceğiniz bir ev sinema sistemi oluşturmak istiyorsanız amfinizin de ileriye dönük teknolojileri desteklemesi gerek. Bu durumun farkında olan Denon 4K desteği sunan amfisini yurt dışında kullanıcılarla buluşturdu. Üzerinde 7’si giriş, 3’ü çıkış toplam 10 adet HDMI yuvasına yer veren amfi 9.1 kanal DTS Neo: X ses desteğine sahip. Her türlü ses ve görüntü kaynağını bağlayabileceğiniz amfi, iOS ve Android uygulamaları aracılığıyla kontrol edilebiliyor. AVR-X4000 ayrıca Pandora, Spotify ve SiriusXM çevrim içi müzik servislerine de erişim sağlayabiliyor.

Sony VPL-VW500ES

Sony VPL-VW500ES

Evde “sinema”

Ev kullanımına yönelik 4K projektörlerin ilklerinden olan Sony VPL-VW500ES, geleceğin teknolojisini bugünden evinize getiriyor. 4096×2160 piksel çözünürlük ve 200.000:1 kontrast oranı, ev sineması deneyimini yepyeni bir boyuta taşıyor. Reality Creation adı verilen teknoloji sayesinde herhangi iki boyutlu veya üç boyutlu içeriği, çok daha zengin detaylarla perdeye yansıtabiliyorsunuz. 1700 lümen gücünde bir lamba kullanan projektörle 60 inç ile 300 inç büyüklüğü arasında yansıtma yapabiliyorsunuz. 4K çözünürlükte saniyede 60 kare hızında oynatma yapabilen projektörde farklı görüntü ve gama modları ayarlayabiliyorsunuz.