reklamı kapat

POPÜLER

Özel dosya: 4K Ultra HD

Canon EOS-1D C

Canon EOS-1D C

Sinema DSLR’ı

Canon’un EOS Cinema ailesinin tek DSLR üyesi 1D C, üst seviye fotoğrafçılığı sinemayla bir araya getiriyor. Markanın 4K destekli ilk hibrit DSLR’ı olan makine, tüm Canon EF serisi lenslerle uyumlu ve CF kartlara kayıt yapabiliyor. 1D C üzerinde 18,1 megapiksel çözünürlük sunan bir CMOS sensör bulunuyor. Bu sensör, saniyede 24 kare hızında 4K çözünürlükte (4096×2160) video kaydı yapmanıza imkan tanıyor. Canon’un gelişmiş makineleri gibi 1D C de düşük ışık koşulları altında rakiplerine kıyasla çok daha iyi sonuçlar vadediyor. Büyük ve pahalı 4K kameraları kullanmanın pek mümkün olmadığı ortamlar için uygun form ve özelliklerdeki makine, EOS DSLR’ların sunduğu tüm avantajlara sahip. Makinenin sensör teknolojisi, teknoloji ve mühendislik dalında Emmy ödülü sahibi.

Go Pro HERO3 Black Edition

Go Pro HERO3 Black Edition

Ultra aksiyon

GoPro Hero 3+ Black Edition, güncellenen GoPro ailenin en güçlü üyesi. Eski versiyonu göre yüzde 20 küçülen, pil ömrü yüzde 30 artan, Wi-Fi bağlantı hızı dörde katlanan ve görüntü keskinliği yüzde 33 oranında iyileştirilen yeni kamera, daha yüksek kalitede ses kaydı yeteneği ve yeni otomatik düşük ışık moduna sahip. Kamerayla, saniyede 60 kare hızında Full HD, 120 kare hızında ise HD çözünürlükte video kaydı yapabiliyorsunuz. Çözünürlüğü 4K’ya çıkardığınızda ise kare hızı saniyede 15’e iniyor. Her türlü ortamda ve her türlü araçla kullanıma uygun onlarca aksesuar ve montaj aparatına sahip olan kamera, klasik ve sörfe özel iki farklı kutu içeriğiyle geliyor. Kamera; iOS, Android ve Windows uygulamaları sayesinde akıllı telefon ve tabletleri ekran olarak kullanmaya da izin veriyor. Yine uygulamalar aracılığıyla kamerayı uzaktan kontrol edebiliyorsunuz.

Acer Liquid S2

Acer Liquid S2

4K kamera cepte

Bu yılki IFA’da dünyanın 4K video kaydı yapabilen ilk akıllı telefonuyla da tanıştık. Acer’ın Liquid S1 modelininin daha gelişmiş bir versiyonu olarak tanımlayabileceğimiz Liquid S2, Full HD çözünürlük sunan 6 inçlik IPS ekrana (367 ppi) ve son dönemin en popüler mobil işlemcisi Snapdragon 800’e sahip. Telefon, 2 GB RAM ve 16 GB depolama alanıyla geliyor. 4K video kaydı söz konusu olduğu için 16 GB’lık depolamanın yeterli olmayacağı malum. Bu nedenle Acer 128 GB’a kadar microSD hafıza kartlarına da destek vermeyi ihmal etmemiş. Telefonun alametifarikası elbette 4K video kaydı. 13 megapiksellik LED flaşlı kamerayla Full HD’nin dört katı çözünürlükte video kaydı yapabiliyorsunuz. Sensör boyutunun küçüklüğünden ötürü bu kayıtlar profesyonel kameraların kalitesinin altında oluyor tahmin edebileceğiniz gibi ama telefonla özel bir prodüksiyona imza atmaya niyetli az kişi olduğundan bu durum sorun teşkil etmeyecektir. Liquid S2’nin yakın zaman içinde belli ülkelerde satılmaya başlanması bekleniyor.

RED Epic Dragon Carbon Fiber

RED Epic Dragon Carbon Fiber

4 değil 6K

4K destekli ürünlerin tümü kolayca sahip olabileceğimiz türden değil ne yazık ki. Hollywood yapımlarında sıklıkla tercih edilen RED kameralar da bu ürünlerden. RED’in Epic Dragon serisinin yeni üyesi üst seviye dayanıklılık sunan karbon fiber kaplamaya, magnezyum alaşımlı gövde ve lens yuvasına sahip olmasıyla diğer RED’lerden ayrılıyor. 48 – 512 GB’lık SSD’lere kayıt yapmanıza da imkan tanıyan kamerayla, Full HD’nin altı katına denk gelen 6K çözünürlükte saniyede 100 kare hızıyla kayıt yapabiliyorsunuz. Çözünürlüğü düşürdüğünüzde kare hızını 150’ye kadar çıkarabiliyorsunuz. Özel siparişle üretilen kameranın fiyatı 50 bin dolardan başlıyor.