reklamı kapat

POPÜLER

Pencere camından elektrik geçiren bir cihaz geliştirildi

Pencere camından elektrik geçiren bir cihaz geliştirildi

Pencere camından elektrik geçiren bir cihaz geliştirildi. Bu cihaz özellikle güvenlik kameraları için kullanışlı görünüyor.

Hazırlanan Power Mole adındaki cihaz, alıcı ve verici olmak üzere iki farklı parçadan oluşuyor. Pencereye karşılıklı olarak 3M bantlar ile takılan iki ünite, cam (30mm kalınlığına kadar) üstünden enerji aktarıyor ve bu sayede evin dışına elektrik sağlamak için herhangi bir yeri delmek gerekmiyor. Pencere camından kablosuz olarak 10 watt elektrik iletebilen ve bu konuda, “LED süsleme ışıklarına, Nest ya da Ring güvenlik kameralarına ve USB ya da 5 volt giriş kullanan çoğu cihaza güç sağlayabilir.” açıklaması yapılan ürün, sudan etkilenmiyor ve bazı temel güvenlik önlemleriyle beraber geliyor. Yüksek elektrik gücü isteyen ürünleri elbette çalıştırmayan ancak özellikle güvenlik kameraları için evinin dışında ya da penceresinin önünde priz olmayanlara güzel bir alternatif olan ürünün nasıl çalıştığını, paylaşılan hemen aşağıdaki video açık olarak gözler önüne seriyor. Peter Bevelacqua tarafından hazırlanan Power Mole, şu an direkt olarak Kickstarter üzerinde destek arıyor. Belirlenen ufak hedefe bu içeriği oluşturduğumuz saati itibarıyla ulaşmak üzere olan ürün, yapılacak en az 59 dolarlık bağış üzerinden elde edilebiliyor. ABD’de üretileceği açıklanan cihaz, satın alanlara ABD merkezli olarak mayıs ayında gönderilmeye başlanacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Pencere camından elektrik geçiren cihaz yanında bu da ilginizi çekebilir: İddialı AR gözlük Xiaomi Wireless AR Glass Discovery Edition