reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

soul

Pixar’ın yeni animasyon filmi Soul ilk fragmanıyla karşımızda [Video]

Pixar’ın duygulara odaklanan animasyon filmlerine bir yenisi ekleniyor. Soul isimli yeni film “Ruhların hisleri olsaydı nasıl olurdu?” sorusuna odaklanıyor. Paylaşılan ilk fragman filme dair güzel ipuçları içeriyor.

Advertisement

Soul’un hikayesinin temelinde insanların dünyada hangi alanda, nasıl bir iz bırakmak istedikleri yatıyor. Bu hikaye Joe Gardner isminde bir öğretmen üzerinden anlatılıyor. Joe Gardner aynı zamanda caz müzisyeni ve fragmanda onun ilk defa müzik bağlantılı bir iş almasına şahit oluyoruz. Heyecan içinde koşturup telefonda konuşuyor. Acilen yeni bir saç kesimine ihtiyaç duyduğundan bahsediyor. Fakat tam o sırada bir çukura düşüyor ve ölüyor. Ruhunun bedeninden ayrılmasına ve onun ahiret olarak adlandırılabilecek öteki dünyaya geçmesine şahit oluyoruz. Burada “sen semineri” isimli bir yerde buluyor kendini. Burasının ruhların eğitim aldığı bir alan olduğu anlaşılıyor. Öteki dünyaya dair sahnelere fragmanda çok yer verilmediğini görüyoruz.

Soul filminin seslendirme kadrosu

Hikayemizin merkezinde yer alan Joe Gardner karakterini Jamie Foxx seslendiriyor. Karakteri Pixar filmleri içinde bir ilke imza atıyor. Joe Gardner Pixar filmlerindeki siyahı ana kahraman. Ona Tina Fey, 22 isimli bir karakterle eşlik ediyor. Tina Fey’nin bu eğitim bölgesinde mahsur kalmış umutsuz bir karakter olduğu ifade ediliyor. Onlara Questlove, Daveed Diggs ve Phylicia Rashād gibi isimler eşlik ediyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Soul filmi Amerika’da 19 Haziran‘da vizyona girecek. Bu yapımın Türkiye’de vizyona girmesinin eylül veya ekim ayına sarkacağını tahmin ediyoruz. Okullar kapandıktan sonra vizyona giren animasyon yapımlar genelde okulların başlatıldığı döneme kadar bekletiliyor. Soul bu konuda bir istisna olur mu, bilmiyoruz. Paylaşılan fragmanı da haberimizin girişinde bulabilirsiniz.