reklamı kapat

POPÜLER

Pro Evolution Soccer 2015 incelemesi

pes 2015-2
Bİ’ BİTMEDİLER
Tüm bunlara rağmen başta belirttiğimiz sıkıntıları da görmezden gelmemiz mümkün değil. Bir kere lisans problemi olduğu gibi kendisini gösteriyor yine. İngiltere Ligi takımlarının isimleri Manchester United hariç, her zaman olduğu gibi değişik, Almanya Ligi ise hiç yok. “Diğer Takımlar” sekmesinde Bayern Munich, Schalke ve Leverkusen var ancak o kadar işte. PES 2015 gibi bir oyunda Borussia Dortmund’un yer almıyor olması büyük bir fiyasko bize göre.

Ancak bundan daha sinir bozucu bir şey varsa o da PES’in o iğrenç anlatıcısının görevine devam ediyor olmasıdır. Bu adamın hala bu yeteneksizlikle Konami’den para kazanabiliyor olması akıl alır gibi değil. Bir maç ancak bu kadar ruhsuz, bu kadar sinir bozucu ve bu kadar robotik anlatılabilir. Üstelik bu arkadaşın tonlamaları ve cümleleri de değişmiyor; her yıl aynı şey. Öyle görünüyor ki Konami çaktırmadan aynı ses dosyalarını kullanıp duruyor. Rakip tarafta dünyanın en iyi maç anlatıcısı Martin Tyler’ın olduğu düşünülürse bu noktada PES’in yaşattığı hayal kırıklığı tarifsiz kalıyor. Bir de şu menüleri bir elden geçirseler artık çok güzel olacak. Paint kullanarak hazırlanmış gibi duran çağ dışı görsellik böylesi bir oyunun kalitesine asla yakışmıyor.

KAZANAN PES!
Yeni nesil PES’in arkasının sağlam olmasının en önemli nedenlerinden bir diğeri de Fox Engine. Yapımcı ekip belli ki motora iyice alışmış. Çünkü grafikler ve animasyonlar hiç olmadıkları kadar güzel görünüyor. Tanınmış oyuncuların sadece yüzleri değil, vücut şekilleri bile gerçek hayattan ayırt edilemeyecek düzeye getirilmiş. Alışkanlık haline gelmiş kusurlarını göz ardı edebilirseniz, PES 2015 saha içinde harika bir oyun deneyimi vadediyor.