reklamı kapat

POPÜLER

Rambo First Blood

Rambo First Blood filminin finali çok farklı olabilirdi

Başrolünü Sylvester Stallone’un üstlendiği çok beğenilen Rambo First Blood filminin finalinin izlediğimizden çok farklı olabileceği fakat bu karardan sonradan vazgeçildiği ortaya çıktı.

1982 senesinde izleyici karşısına çıkan First Blood aslında David Morrell’in kaleme aldığı romana dayanıyor. Sylvester Stallone’un hayat verdiği John Rambo, Vietnam Savaşı gazisi olarak geri dönüyor ve Washington’daki ufak bir kasabada eski arkadaşını arıyordu. Ancak burada büyük bir hoşgörüsüzlükle karşılaşıyordu. Rambo First Blood filminde kasabanın şerifi Will Teasle ile arasında şiddetli bir mücadele başlıyor. Film bu hikayesine rağmen çok fazla karakterin ölmemesiyle dikkat çekiyordu. Yaşanan tek ölüm helikopterden düştüğünü gördüğümüz bir karakter oluyordu. Fakat eğer filme dair asıl planlar kullanılsaydı, ciddi bir ölüme şahit olacaktı. Üstelik ölen kişi hikayenin ana kahramanı olarak seyrettiğimiz Rambo olacaktı.

Asıl Rambo First Blood planları

Orijinal finalin aksine tasarlanan ilk versiyonda John Rambo teslim olmayı kabul etmiyordu. Trautman’ın silahını alıp kendi karnına dayıyor ve “Beni eğittin, bu hale getirdin. Şimdi beni sen öldüreceksin. En azından bu kadarını bana borçlusun” diyordu. Trautman başlangıçta bu talebi geri çevirse de Rambo’nun silahı kendi karnına dayamasıyla birlikte kararını değiştiriyor ve Rambo’yu vuruyordu. Böylece finalde ana karakterin ölümüne şahit oluyorduk.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yapılan değişiklikle birlikte Rambo’nun hikayesinin bir sinema serisi haline gelmesi mümkün oldu. Aksi halde John Rambo’ya kısa sürede veda etmemiz gerekecekti.

İlginizi çekebilir

Rambo Last Blood fragmanı