reklamı kapat

POPÜLER

Renault Concept

Renault’nun Barselona sokaklarında görüntülenen fantastik konsepti şaşkınlık yarattı

Cenevre Otomobil Fuarı’nda sergileneceği söylenen gizemli konsept, ilk sızıntı görselleriyle bizleri Mercedes’in önceki yıllardaki bir projesine götürüyor.

2016 yılında Trezor ile tüm dünya genelinde ses getirmeyi başaran Renault, son nesil tasarım dilindeki başarılı evrimini konsept projelerine de yansıtıyor. Geçtiğimiz günlerde açıklanan “2017’de Dünyanın En Güzel Otomobilleri” listesine Symbioz konsepti ile girerek üst üste iki konsept projesiyle ödül almayı başaran markanın Cenevre Otomobil Fuarı için hamleleri merakla beklenir hale geldi. Kendisinden konuyla ilgili henüz ciddi bir hamle görmediğimiz Fransız üretici, görünüşe göre yine konsept bir otomobille akıllarda yer edinecek. Barselona sokaklarında görüntülendiği söylenen yeni proje çevredekilerin de dikkatini çekmeyi başardı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Otonom teknolojiden ipuçları

Tanıtım sürecinde servis edilecek resmi görseller için gerçekleştirilen fotoğraf çekimi sırasında karşımıza çıkan Reanult konsepti, hafızalarımızda yer edinmiş bir projeyi anımsatıyor. Yaklaşık iki yıl öncesinde Mercedes-Benz tarafından sürücüsüz otomobilin geleceği niteliğinde tanıtılan F 015‘i andıran bir yapıya sahip olan konseptin, iç dünyasında otonom sürüş üzerine tasarlanmış olduğunu düşünmek çok da yanlış olmaz. Projeyle ilgili karşımızda duran sınırlı bilgilerden bir tanesi de, aracın uzaktan kontrol ile şehir içerisinde hareket edebildiğin yönünde. Kapılarının açılmasına 17 günlük bir zaman diliminin kaldığı Cenevre öncesinde, projenin resmi detaylarıyla karşımıza çıkmasını bekliyoruz. Gelişmeleri LOG.com.tr üzerinden takip edebilirsiniz.