reklamı kapat

POPÜLER

robert downey jr

Robert Downey Jr’ın şaşırtan Spider-Man Homecoming kazancı

Marvel’ın en sevilen kahramanları arasında yer alan Spider-Man kısa bir süre önce yeni versiyonuyla karşımıza çıktı. Tom Holland’ın hayat verdiği kahramanımızı önce Captain America Civil War’da tanıdık. Ardından Spider-Man Homecoming geldi. İşte bu filmin tanıtılması için yoğun olarak kullanılan Robert Downey Jr‘ın ne kadar kazanç elde ettiği ortaya çıktı.

Bildiğiniz gibi uzun süre boyunca Spider-Man’in sinema hakları Marvel’ın elinde değildi. Sony’e satılan bu kahraman tep solo filmleriyle karşımıza çıkıyordu. Captain America Civil War ile bu durum değişti. Marvel ve Sony her iki tarafın da yararına olacak bir anlaşmaya imza attı. Böylece sevilen kahramanımız Marvel Sinematik Evreni‘ne katılmış oldu. Bu sürprizin ardından yeni bir seri başlatıldı. Fakat Spider-Man Homecoming‘de Örümcek Adam’ın orijin hikayesini izlemedik. Aksine Iron Man’in mentorluk yapmasına şahit olduk. Buna rağmen Robert Downey Jr’ın filmdeki rolü sadece 15 dakikaydı. İşte tecrübeli oyuncunun bu kısacık rol için 10 milyon dolar kazandığı anlaşıldı. Üstelik bu sürenin yarısında oyuncunun kendisini değil, Iron Man kostümünü gördüğümüzü düşünürsek rakam giderek gözünüzde büyümeye başlıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Fakat Robert Downey Jr burada oyunculuk yeteneklerinden çok ismiyle öne çıkıyor. Üçüncü kez Spider-Man serisine başlayan Sony başarısızlığı ihtimal dışı bırakmak için tecrübeli oyuncunun adını kullanarak tanıtım yapmayı tercih etti. Verilen 10 milyon doların karşılığı da fazlasıyla alındı.

İlgili video

Avengers: Infinity War fragmanı