reklamı kapat

POPÜLER

Samsung

Samsung’dan dünyanın en büyük akıllı telefon fabrikası

Güney Kore merkezli teknoloji devi Samsung, birçok farklı alanda yer alıyor. Son kullanıcıya özellikle telefonlarıyla ulaşan dev isim, çok önemli adımlarla büyümeye devam ediyor.

Gelen bilgilere göre Samsung, Hindistan’a dünyanın en büyük akıllı telefon fabrikasını kurmuş durumda. 700 milyon dolarlık bir büyüme planı sayesinde kurulan fabrika, 35 dönümlük bir alan üzerine kurulmuş. Hindistan Noida, Uttar Pradesh’de yer alan fabrika, bölgedeki üretimi ikiye katlayacak deniyor. Peki bu fabrika neden büyük önem arz ediyor? Hindistan, toplam nüfusu nedeniyle inanılmaz büyük akıllı telefon pazarı. Bu alanın en büyüklerinden olan Samsung, yine de Xiaomi gibi isimlerin büyük baskısıyla karşı karşıya bulunuyor. Ayrıca yapılan analizler Hindistan pazarının hızlı şekilde daha da büyüyeceğini gösteriyor. Bu nedenlerden dolayı üretimini artırmak isteyen firma, pazardaki hakimiyetini büyütmek istiyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Samsung gerçekten dev bir üretici

Şirketin şu an bu fabrikada hangi modelleri üreteceği bilinmiyor. Bu fabrikayla global pazara da üretim yapacağı belirtilen firma, tüm seriyi buraya yönlendirebilir deniyor. Yeni fabrikada tam 5 bin yeni kişiye iş verecek dev isim, Güney Kore dışında da ekonomileri etkileyecek dev adımlar atmayı sürdürüyor. Şirket şu sıralar Galaxy Note 9‘u tanıtmaya, Galaxy S10 ve katlanabilir Galaxy X üzerinde de çalışmaya devam ediyor.

İlgili Video

Şirketin en özel modellerinden