reklamı kapat

POPÜLER

Samsung
Samsung
Samsung

Samsung’dan telefonlarına Windows benzeri arayüz çalışması

Güney Kore merkezli teknoloji devi Samsung, gelecek telefonların için akıllara Windows işletim sistemini getiren bir arayüz tasarlıyor.

Samsung One UI, firmanın şimdiye kadar yaptığı açık ara en iyi arayüz konumunda yer alıyor. Tek elde kullanımı ciddi düzeyde kolaylaştıran, oldukça modern olan ve hızlı çalışan arayüz, genel olarak çok beğeniliyor. Firma elbette One UI sonrası için de çalışmalar yapıyor. Bu konuda ortaya çıkan bir patent, karşımıza Windows işletim sistemindeki gibi pencere yönetim butonlarını getiriyor. Telefonlar yanında tabletleri de kapsama alanına alan bu yeni arayüz çalışması, uygulamaların köşelerine Windows’daki gibi “kapatma, ufaltma ve uygulama değiştirme” butonları ekliyor. Tam sol ya da sağ köşeye ekran kavisine uygun olarak düşünülen bu üçlü buton yapısı, aslına bakarsanız telefon tarafında çok daha kullanışlı görünmüyor. Çünkü butonlar çok ufak duruyor ve zor erişilecek bir noktada yer alıyor. Ancak elbette süreç henüz patent aşamasında yer alıyor. Yani bu butonların uygulamaların altına da koyulabileceği görülüyor. Samsung imzalı bu çalışma, açık konuşmak gerekirse çok da gerçek olabilecek izlenimi oluşturmuyor. Çünkü kişiler “kaydırma temelli” arayüzleri oldukça seviyor.

Samsung
Samsung
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Samsung, pazarın devamlı olarak geleceğini düşünüyor

Samsung pazarın hem yazılım hem de donanım konusunda en yenilikçi isimleri arasında yer alıyor. Özellikle katlanabilir dönemde önemli adımlar atan firma, biliyorsunuz bu yeni modellerinin arayüzü konusunda direkt olarak Android’in arkasındaki isim Google ile çalışmalar yapıyor.

İlginizi Çekebilir

Firmanın yeni modelini nasıl ürettiğini izleyin!