reklamı kapat

POPÜLER

Samsung Galaxy Fold

Samsung Galaxy Fold 2 hakkında ilk teknik bilgiler geldi

Pazarın en iddialı katlanabilir telefon modeli Galaxy Fold, yerini 2020 içerisinde Samsung Galaxy Fold 2 modeline bırakacak. İşte bu modelden yeni bilgiler var.

Galaxy Fold, aşırı yüksek fiyatı ve yaşadığı ekran sorunu nedeniyle 2019’da hem iyi hem de kötü anlamda çok ses getirdi. Firma şu sıralar dikey katlanabilir Galaxy Z Flip üstünde çalışıyor. Ancak Galaxy Fold’un formunu devam ettirecek yani yana doğru açılacak Samsung Galaxy Fold 2 de 2020 için yolda bulunuyor. Sağlam bir kaynağa göre modelde 8 inç bir esnek AMOLED ekran yer alan ve bu ekranın üstünde “ultra thin glass” yani çok ince esnek cam kullanılacak. Bu sayede ilk sürümün sorunlarını yaşamayacak katlanabilir telefon, kamera tarafında ise 108 megapiksel ana kamera ile yolda deniyor. Dikkat çeken detayları arasında yerleşik S-Pen ile geleceğinin söylenmesi yer alan Galaxy Fold 2, gücünü Snapdragon 865 işlemciden alacak ve beklendiği gibi 5G desteğini de taşıyacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Samsung Galaxy Fold 2 öncesinde Galaxy Fold şu özelliklere sahipti

Model 7.3 inç QXGA+ Dinamik AMOLED (4.2:3) (İç ekran) ve 4.6 inç HD+ Super AMOLED (21:9) (Dış / kapak ekran) olmak üzere iki adet ekrana sahip. Gücünü Snapdragon 855 işlemciden alan telefon, 12 GB RAM ile geliyor. Katlanabilir telefonun arkasında 16 MP F2.2 ultra geniş açı + 12 MP (2PD) F1.5/F2.4 OIS geniş açı + 12 MP F2.4 OIS telefoto olmak üzere üç adet kamera yer alıyor. Fold’un içerisinde 10 MP (2PD) F2.2 geniş açı + 8 MP F1.9 derinlik kamerası bulunurken, modelin kapağında ise 10 MP (2PD) F2.2 kamerası bizleri karşılıyor. 4.380 mAh pil üzerine kurulan telefonda, normal ve ters kablosuz şarj teknolojisi sunuluyor.

İlginizi Çekebilir

Xiaomi’nin kamera konusunda çok iddialı modeli