reklamı kapat

POPÜLER

Samsung Galaxy Note 10

Samsung Galaxy Note 10 ailesinin önemli tasarım detayından kötü haber

Samsung Galaxy Note 10 ailesinin önemli tasarım detayı hakkında sağlam kaynaktan yeni bir paylaşım geldi. Buna göre Samsung yine geleneksel yapıyı koruyor.

Samsung Galaxy Note 10 ailesi uzun süredir fiziksel butonların olmadığı bir gövde yapısını benimseyecek dedikoduları ile gündeme geliyor. Birçok kaynak sürekli olarak cihazların fiziksel butonları dokunmatik yüzeyler ile değiştireceğini belirtiyor. Ancak bu altyapı Samsung’un testlerinden geçmeyi başaramamış. Sağlam kaynak Ice Universe, ilk Galaxy Note 10 prototiplerinin böyle olduğu ancak zorlu testler sonrasında yine fiziksel butonlu yapıya geri dönüldüğünü belirtiyor. Bu durum kullanıcılar için elbette çok büyük bir kayıp anlamına gelmiyor. Hatta bazıları için dokunmatik yüzeyler yerine alışılan fiziksel butonları görmesi daha memnun edici olacaktır deniyor. Ancak yine de bu dokunmatik yüzelerin sağlamlıktan ve getirdiği başka imkanlara kadar güzel artıları bulunuyor. Bu açıdan eski yapıya dönüş kötü bir haber olarak nitelendiriliyor. 4G ve 5G destekli dört farklı Galaxy Note 10 üzerinde çalışan firma, yakın zaman önce öğrendiğimiz kadarıyla telefonlardan 3.5 mm kulaklık girişini de kaldırıyor. Bu detay çok daha üzünü görünüyor. Halen kablosuz kulaklık altyapısını sevmeyen kişiler bulunuyor. Birçok kullanıcı kablosuz kulaklıkların kaybolma riski ve şarjıyla uğraşmak istemediğini belirtiyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Samsung Galaxy Note 10 ailesinde ilginç bir özellik olacak

Bu özellik S Pen üzerinden çalışıyor ve Air Mouse adıyla geçiyor. Bu sayede S Pen adeta bir kablosuz mouse haline getirilebiliyor. Güçlerini Snapdragon 855 ya da Exynos 9825 işlemciden alacak telefonlardan Samsung Galaxy Note 10’da 6,28 inç, Note 10 Pro’da ise 6,75 inç bir ekran yer alıyor. Ön kameraları ekrana entegre edilecek telefonlar, burada merkeze konumlandırılmış tek bir kamera barındıracak gibi görünüyor.

İlginizi Çekebilir

İlginç bir oyun konsolu