reklamı kapat

POPÜLER

Samsung, Huawei Mate 9’un kamera teknolojisini kullanmaya hazırlanıyor

Akıllı telefonlarda kullanılan kameralar artık profesyonel kameralarla karşılaştırılı hale geldi. Yeni bir telefon almak isteyenler, cihazlarının kamerasının iyi olmasına büyük özen gösteriyor. Hal böyle olunca üreticiler de bu alana ayrı bir önem veriyor. Cihazlarında her zaman üst düzey kameralar kullanan Samsung, her yıl yeni teknolojiler ekleyerek kameraları daha da güçlü bir hale getiriyor. Güney Koreli dev, yeni yaptığı bir anlaşmayla Huawei’nin kamera teknolojisini kullanmaya hazırlanıyor. 

Huawei Mate 9’da Imint isimli firmanın teknolojisine yer veriliyor. uzun ismi “Imaging Intelligence” olan şirket, gerçek zamanlı video işleme yazılımları üzerinde çalışıyor ve 2013’ten bu yana mobil tarafta bu teknolojilerin kullanımınu sağlıyor. Şirketin geliştirdiği Vidhance isimli yazılım 3 ana özellik sunuyor. Bunlar görüntü sabitleme, gerçek zamanlı obje takibi ve uzun videoları otomatik olarak daha kısa parçalara dönüştürme. Daha önce Huawei Mate 9’un Porsche sürümünde Vidhance’ye aid kodların bulunduğu ancak tüm Mate 9 modellerinde bu teknolojiden yararlanılmadığı belirtiliyor.

Samsung henüz anlaşmayı yeni imzaladığı için yakın zamanda çıkacak bir modelde, örneğin Galaxy S8’de bu teknolojiden yararlanılması pek mümkün görünmüyor. Ancak gelecekte piyasaya sürülecek akıllı telefonlarda, 360 derece kameralarda ve belki de drone’larda bu teknolojinin kullanılabileceği düşünülüyor. Samsung’un bu anlaşmasının şirkete neler kazandıracağını hep birlikte göreceğiz.

YORUMLAR