reklamı kapat

POPÜLER

Samsung

Samsung’un ön kamerayı ekran altına alacak ilk telefonu

Güney Kore merkezli teknoloji devi Samsung, kamerayı ekran altına alma konusunda çalışmalar yapıyor. Peki bunu yapan ilk model hangisi olacak?

Biliyorsunuz OPPO ve Xiaomi ekran altı kamera teknolojisi üzerinde aktif olarak çalışıyor. İşte bu isimler arasında konu hakkında çok fazla bilgi vermeyen Samsung da yer alıyor. Kore merkezli kaynakların açıklamasına göreyse firma bu teknolojiyi karşımıza ilk olarak Galaxy Fold’un yerini alacak olası adıyla Galaxy Fold 2 ile çıkaracak. Bu katlanabilir telefonun ön kamerayı ekran altına alacağı, bu sayede de etkileyici bir tam ekran deneyimi sunacağı aktarılıyor. Galaxy Fold’da selfie kamerası için büyük bir çıkıntı / çentik kullanan firma, Galaxy Fold 2’de bunun tamamen ortadan kaldıracak olmasıyla sevindiriyor. Bildiğimiz kadarıyla yaz aylarında tanıtılacak firmanın 2020’deki ikinci katlanabilir telefonu, ekranını katlanabilir cam ile koruyacak ve bir ihtimalle yerleşik S Pen yerleşik ile gelecek.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Ekran altı kamera teknolojisi konusunda Samsung dikkat çekerken, Xiaomi ve OPPO henüz tam olarak hazır değiller

OPPO ve Xiaomi bu teknolojinin henüz seri üretime hazır olmadığını aktarıyor. Ayrıca şu an çözülmesi gereken bir durum da bulunuyor. Biliyorsunuz bu yeni teknoloji için çıkan detay çekimleri, sürecin tam da istediğimiz ya da hayal ettiğimiz gibi olmadığını gösteriyor. Çünkü şu an ön kameranın üzerine denk gelen ekran bölümünde bir kare yer alıyor. Söylendiği kadarıyla burada görüntünün alınabilmesi piksel yoğunluğu düşük seviyede yer alıyor. Yüksek PPI değerinde iyi görüntü alınmadığını aktaran Xiaomi, bunu çözmeden çıkış istemiyor gibi duruyor.

İlgili Vİdeo