reklamı kapat

POPÜLER

Samsung ve LG

Samsung ve LG’nin “akıllı telefon bombardımanına” hazır olun

Düşen akıllı telefon gelirleri nedeniyle Güney Kore merkezli teknoloji devleri Samsung ve LG, yeni bir stratejiye geçiş yapıyor. Bu durum telefon sektörünü oldukça karıştıracak gibi görünüyor.

Sektörden gelen bilgilere göre Samsung ve LG, gerçek anlamda bir “telefon bombardımanına” hazırlanıyor. Düşen gelirleri toparlamak adına pazara birçok telefon çıkaracağı söylenen ikili, zaten büyük olan ürün gamlarını daha da büyük hale getirmek istiyor. Burada “çıkarabildiğin kadar çıkart” politikasını benimsediği belirtilen Samsung ve LG, dediğimiz gibi akıllı telefon pazarını karıştıracak izlenimi yaratıyor. Her segmentte yeni telefonlara hazırlanan dev isimler, 2018 içerisinde şimdiye kadar toplam 17 telefon duyurmuş durumda. Özellikle amiral gemisi seviyesinde satışları ciddi oranda düşen Samsung, bu konuda büyük bir çıkışa hazırlanıyor deniyor. Bunun arkasında elbette Çin merkezli firmaların da etkisi bulunuyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Samsung ve LG, Xiaomi ile Huawei gibi isimler ile büyük sorun yaşıyor

Biliyorsunuz Xiaomi inanılmaz bir akıllı telefon ailesine sahip. Yeni modelleri çıkarmak için de gün sayan firma, iki Güney Kore devi için de büyük bir tehdit oluşturuyor. Aynı şekilde Huawei de artık pazarın çok büyük bir ismi olarak öne çıkıyor. Bunların farkında olan ve alanda kan kaybeden ikili, gelirleri daha çok model ve daha çok satışla artırmak istiyor. Bunun fayda sağlayıp sağlamayacağı ise ancak 2019’da belli olur deniyor.

İlgili Video

Huawei’yi oldukça öne çıkartan model P20 Pro