reklamı kapat

POPÜLER

Spider-Man Far From Home

Şaşırtan Spider-Man Far From Home detayı

Spider-Man Far From Home filminin kritik sahnelerinden birinin yeşil perde önünde değil, gerçek mekanda çekildiği ortaya çıktı. Bu detay hayranları fazlasıyla şaşırttı.

Bildiğiniz gibi Far From Home filminde Peter Parker ve arkadaşları Avrupa seyahatine çıktı. Bu sırada Elemental tehlikesinin ortaya çıkmasıyla Spider-Man’in sahalara geri dönmesi gerekti. Hatta filmin kritik sahnelerinden birinde Mysterio ve Örümcek Adam birlikte mücadele verdi. Kahramanımızın Night Monkey olarak anılmasına neden olan bu sahnede Peter Parker’ın arkadaşları dönme dolabın üzerinde mahsur kalıyordu. Bu sebeple sahnenin yeşil perde önünde ve stüdyoda çekildiği zannediliyordu. Jacob Batalon ve Angourie Rice‘ın gerçek mekanda çekim yaptığı ortay çıktı. Bunu Angourie Rice şu sözlerle anlattı:

Gerçek mekanda çekilen Spider-Man Far From Home sahnesi

“Dönme dolap sahnesinde gerçekten sıkışıp kaldık. Jacob ile birlikte dönme dolapta gerçekten mahsur kalmış olmamız sahnenin güzelleşmesine yardımcı oldu. Aşağı inebilmemiz için birilerinin düğmeye basması gerekiyordu. Bu da duruma heyecan faktörü kattı diyebilirim. Normalde bir sahneyi çekerken devamlı yeni bir set ortamının içine girmek gerekiyor. Bunun nedeni etrafta insanların koşturup bir şeylerin yerini değiştiriyor olması. Ancak dönme dolabın tepesinde mahsur kaldığınız zaman gerçekten rahat bir şekilde oyunculuğa odaklanabiliyorsunuz çünkü etrafınızda değişip duran faktörlere dikkat etmeniz gerekmiyor. Stres yapacak bir şey kalmıyor çünkü aynı yerde oturmanız yeterli. Bu yüzden güzeldi çünkü çekimlerde bu konforu bulmak kolay olmuyor. Normalde gerçek mekanlarda çekim yapmak çok daha stresli oluyor. Buna rağmen Prag ve Venedik’te çekim yapmak çok güzeldi.”

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Spider-Man Far From Home filmindeki bu sahne aksiyon açısından oldukça başarılıydı. Bu başarının sebebi kısmen de olsa gerçek mekanda çekim yapılması olabilir. Karakterlerin

İlginizi çekebilir

Far From Home fragmanı