reklamı kapat

POPÜLER

2021 Volkswagen T-Roc

Sevindiren gelişme; Volkswagen sahalara dönüş için düğmeye bastı!

Koronavirüs salgınından en çok etkilenen markalardan biri olan otomotiv devi Volkswagen, batarya üretimi hakkında sevindiren bir gelişme ile karşımızda.

Koronavirüs salgını Alman üretici Volkswagen’i de diğer tüm üreticiler gibi derinden sarstı. Bünyesinde Seat, Skoda ve Audi gibi 10’dan fazlayı barındıran şirket salgının etkisini azaltması ile birlikte olumlu gelişmeler gösteriyor. Hatırlarsanız şirkete ait fabrikalar, yaşanan tedarik sorunları sebebi ile bir süre kapalı kalmış ancak salgının etkisi kaybettiği bölgelerde kademeli olarak açılmaya başlamıştı. Bu kademeli iyileşmenin son bacağı şirket için batarya üreten bir diğer fabrikadan geldi. Skoda’nın Mlada Boleslav’daki batarya fabrikası yüksek önlemler alarak tekrar üretime geçiyor. Ancak Volkswagen yetkilileri, bu aşama için yapılması gereken tüm önlemlerin alındığının da altını çiziyor. Nitekim diğer markalar da üretime başlamadan önce sağlık uzmanlarından gerekli önlemler hakkında tavsiyeler alıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Volkswagen, gerekli tüm güvenlik önlemlerini aldı

Skoda Auto Component Üretimler Bölümü Başkanı Christian Bleiel konu ile ilgili ; “Mlada Boleslav tesisinde, Grup markaları için plug-in hibritlerde kullanılan yüksek gerilimli bataryaları üretiyoruz. Planlamalara göre üretimlere tedarik sağlayacak şekilde hazırlığımızı yaptık. Çalışanlarımızı güvenli tutmak için alınması gereken önlemler en önemli öncelik olmaya devam ediyor.” Gelecek yıllarda Volkswagen cephesine ait elektrikli modellerin sayısının artması ile fabrikanın da kapasitesinin artması bekleniyor.

İlginizi Çekebilir

Citroen’in dikkat çeken en yeni modeli 2020 C3