reklamı kapat

POPÜLER

2018 iPhone Apple
2018 iPhone Apple

Sızan cam paneller sayesinde 2018 iPhone modelleri yan yana geldi

17 Temmuz 2018

Apple‘ın eylül ayında tanıtacağı yeni iPhone ailesi, bugün ön camlarıyla bir kez daha yan yana görüntülendi. Telefonlar için gerçekten çok az kaldı.

Apple‘ın 2018 iPhone serisinde 5,8 inç OLED ekranlı ikinci jenerasyon iPhone X, 6,5 inç OLED ekranlı iPhone X Plus ve 6,1 inç LCD ekranlı iPhone modelleri yer alıyor. Bugün bu modeller ekranlarını koyuracak camlar ile gündeme geldi. Telefonların boyut farkını gözler önüne sermek adına güzel duran sızıntı, boyut yanında çerçeve kalınlığını da gözler önüne seriyor. Ortada yer alan 6,1 inç LCD model, görebileceğiniz üzere OLED ekranlılara göre daha geniş çerçeveler taşıyor. Bunun arkasında LCD’lerin ekstra arka aydınlatma isteği yer alıyor. Ancak geçtiğimiz gün duyduğumuz kadarıyla Nichia bu konuda sınırları zorluyor. LCD modelin arka aydınlatma tedarikçisi olan Nichia, yaptığı çalışma ile çerçeveleri 2-2.5 mm seviyesine indirmeyi başarmış durumda. Mevcut LCD modellerde bunun 4-4.5 mm olduğu belirtiliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

2018 iPhone Apple

2018 iPhone modelleri kaça satılacak?

Baktığımız zaman ikinci jenerasyon iPhone X 899 dolar, iPhone X Plus 999 dolar, 6,1 inç iPhone (iPhone 9 olabilir) ise 599 dolar başlangıç fiyatına sahip olacak gibi duruyor. Bu arada iPhone SE 2’nin gündemden kalktığını hatırlatmakta büyük fayda var.

İlgili Video

Şirketin en yeni akıllı telefon modelleri