reklamı kapat

POPÜLER

Apple iPhone 9
Apple iPhone 9
Apple iPhone 9
Apple iPhone 9

Apple iPhone 9’un tasarımını gözler önüne seren yeni taslak tasarım

Geçtiğimiz günlerde Türkiye’de sattığı tüm ürünlere büyük bir zaman yapan Apple, biliyorsunuz yeni iPhone‘lar üzerinde çalışıyor. Serinin en uygunu olacak iPhone 9 içinse yeni bir taslak tasarım karşımızda bulunuyor.

Apple’ın 2018 iPhone serisi üç yeni telefondan oluşuyor. Bunlar 5,8 inç OLED ekranlı ikinci jenerasyon iPhone X, 6,5 inç OLED ekranlı iPhone X Plus ve 6,1 inç LCD ekranlı iPhone 9 modelleri. İşte bugün iPhone 9‘u gözler önüne seren bir taslak tasarım çıktı. Kılıf üreticisi Sanfeng’den gelen bu görsel, aslında çok da farklı bir modeli karşımıza çıkarmıyor. iPhone X’un LCD ekranı hali olarak nitelendirilen model, geniş bir ekran çentiğine sahip. Burada Truedepth kamera sistemini barındıran telefon, 3D yüz tanıma yapabiliyor. Bünyesindeki LCD ekran LG G7 ThinQ‘da da kullanılan 1.000 nit parlaklık sunan MLCD+ olan telefon, bu açıdan OLED‘i aratmayacak izlenimi yaratıyor. Arkasında tek lensli kamera yer alıyor olması üzen iPhone 9, diğer modellerden biraz daha kalın çerçeveler kullanıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Apple iPhone 9
Apple iPhone 9
Apple iPhone 9

Peki ya 2018 iPhone modellerinin satış fiyatları?

Bakıldığı zaman ikinci jenerasyon iPhone X 899 dolar, iPhone X Plus 999 dolar, 6,1 inç iPhone 9 ise 599 dolar başlangıç fiyatına sahip olacak gibi görünüyor. Geçen yıla oranla biraz daha “insaflı” davranacak gibi duran firma, bu yıl daha çok satış yapmak istiyor. Türkiye için bu durum oldukça zor görünürken, diğer pazarlarda da firma çok umutlu durmuyor. Burada özellikle iPhone 9‘a büyük bel bağlanıyor.

İlgili Video

Şirketin en son reklamlarından