reklamı kapat

POPÜLER

2022 Skoda Fabia

Skoda Fabia Combi için resmi karardan dönülüyor

Tanıtım sürecinde üretileceği açıklanan yeni Skoda Combi, elektrifikasyon ve emisyon standartları sebebiyle iptal edilecek gibi görünüyor.

Geçtiğimiz mayıs ayında gerçekleştirilen küresel lansmanıyla tanışma fırsatına eriştiğimiz dördüncü nesil Skoda Fabia için adım adım sokaklara çıkış süreci kendisini gösteriyor. Markanın güncel tasarım dinamikleriyle başarılı şekilde harmanlanarak ilgi toplamayı başaran Fabia, segment liderliğine oynayan teknik nitelikleriyle de hiç olmadığı kadar iddialı. Temmuz ayında üretimine başlanan model, içerisinde bulunduğumuz çip krizi sebebiyle fazlasıyla talihsiz bir dönemde banttan iniyor. Üretim kapasitelerinin tedarik sıkıntıları sebebiyle geri çekildiği dönemde pazarlara varış aşamaları da geciken Skoda Fabia için meraklılarına kötü bir haber daha geldi. Tanıtımıyla birlikte üretime geçirileceği doğrulanan Combi versiyonu merkeze alan son gelişmelerle birlikte, Euro7 emisyon standartları sebebiyle modelin üretiminden vazgeçildiğine dair bilgiler dikkat çekiyor.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Skoda Fabia Combi elektrik dönüşümünden de etkileniyor

Çekya merkezli kaynaklar tarafında paylaşılmasıyla birlikte kısa sürede geniş çapta ses getiren gelişmenin temelinde emisyonla birlikte elektrik dönüşümünün olduğu da aşikar. Volkswagen Grubu’nun tesislerinin de içerisinde bulunarak kapsamlı bir şekilde yürüttüğü elektrifikasyon adımları beraberinde daha fazla elektrikli modeli getirmek üzere şekilleniyor. Skoda’nın da bu tarz modellere yer açmak ve süreci hızlandırmak adına Fabia Combi gibi daha az kitlesi bulunacak modelleri devre dışı bırakma kararı da pek çok kişi için şaşırtıcı olmayacak. Bu noktada Euro7 standartlarının üreticileri fazlasıyla zorlayıcı olduğunu özellikle belirtmek gerekiyor. Bu gelişmelerin ışığında Skoda ürün gamında Combi dinamiklerine yakın kompakt bir model tercih etmek isteyenler Scala ve Kamiq’e yönelmek durumunda kalacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

İlgili video