reklamı kapat

POPÜLER

Skoda Octavia

İlk iddialar beliriyor; yeni jenerasyon Skoda Octavia’da neler değişecek?

Son değişiminde eski Mercedes modellerinden hatırladığımız klasik görünüme sahip olan Skoda Octavia, bu havadan sıyrılacak gibi.

Skoda’nın 1996 yılından beridir yollara çıkarttığı Octavia, arkasında üç jenerasyon ve milyonları bulan satış rakamları bıraktı. Fabia ile birlikte Çek markanın en çok sevilen modeli konumunda olan bu önemli isim geçtiğimiz yıldan beridir makyajlı versiyonuyla satışa sunuluyor. Son yapılan değişimlerle far yapısı iki farklı bölüme ayrılan Octavia’nın tamamen farklı bir formda bizleri selamlayan yeni jenerasyonunun geliştirme süreciyse bir süre önce başladı. 2019 içerisinde tanıtılması beklenen yeni model için ortada henüz net bir bilgi bulunmazken, Fransa merkezli kaynaklardan gelen ilk detaylar bizlere Skoda’nın hangi parçalar üzerine odaklandığına dair ipuçları veriyor.

Modernleşme hazırlıkları

Dördüncü jenerasyonuyla bizleri selamlayacak olan Skoda Octavia ile ilgili ilk ciddi iddianın ateşi ülkenin önemli isimlerinden AutomobileMag cephesinden geliyor. Aracın tasarımıyla ilgili kağıt üzerinden önemli bir aşamaya gelindiğini vurgulayan habere göre, gözle görülür ilk değişim halihazırda kullanıcıları pek fazla memnun etmeyen ön far kısmında olacak. Klasik yapıdan sıyrılarak daha modern bir karakterin ön plana çıkartılacağının dile getirildiği yeni Octavia’nın ızgara, arka stoplar ve krom panellerindeki sayı artışı da bu bağlamda dikkatimizi çeken parçalardan. Volkswagen grubunun bu zamana kadar şaşmaz yansıma kuralının en büyük ibaresini ise dijital ekranlarla güçlendirilmiş kokpitte göreceğiz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Aracın satışa çıkışıyla ilgili tarih görüldüğünde akla ilk gelen nokta haliyle motor bölümünde oluyor. Bu konuda da henüz net bir bilgi olmasa da hibrit opsiyona sahip bir Octavia’yı göreceğimizi söylemek çok da yanlış bir öngörü olmayacak. Uzun bir süre daha resmi kaynaklı bilgisiyle karşımıza çıkmasını beklemediğimiz Skoda Octavia’ ile ilgili gelişmeleri LOG.com tr üzerinden takip edebilir, değişmesini gerektiğini düşündüğümüz noktalarla ilgili düşüncenizi bize yorum olarak iletebilirsiniz.