reklamı kapat

POPÜLER

Fahrenheit 451

Son dönemlerin en iddialı distopik yapımı Fahrenheit 451’den ilk fragman [Video]

Son dönem favori dizi konuları arasında distopyalar yer alıyor. HBO’nun yeni distopik dizisi Fahrenheit 451 ise ilk kısa fragmanını izleyicilerle buluşturdu.

Fahrenheit 451, esasen distopik evren sevenler için fazlasıyla tanıdık bir isim. Çünkü HBO’nun yeni projesi sırtını yine hayli ünlü, bir o kadar da güçlü bir kitaba dayıyor. Ray Bradbury‘nin Türkçe baskısı da olan aynı isimli kitabından uyarlanan dizi, distopik bir gelecekte geçiyor. Distopya temalı işler arasında çığır açan yapımın odağında bir “itfaiyeci” yer alıyor. Hikayedeki distopik gelecekte kitaplar yasa dışı ilan ediliyor ve itfaiyeciler bu kitapları yakıyor. Onlardan biri olan Guy Montag de her zamanki gibi işini yapan bir itfaiyeci olarak karşımıza çıkıyor. Bu görevi 10 yıldır sürdüren Montag, korkusuzca yaşanan bir geçmişin varlığını dile getiren bir genç kızla karşılaşınca hayatı değişiyor. Kendi hayatını ve iç dünyasını sorgulamaya başlayan Montag’in macerası ise asıl o zaman başlıyor. Çok keskin eleştirilerle dolup taşan kitabın uyarlaması ise büyük merak konusu.

Michael B. Jordan‘ın başrolü üstlendiği dizide Michael Shannon, Sofia Boutella ve YouTuber Lilly Singh gibi isimler yer alıyor. Kısa tanıtım fragmanı bizlerle ne yazık ki yayın tarihini paylaşmıyor. Ancak dizinin bahar aylarında HBO’da yayınlanması bekleniyor.

Video