reklamı kapat

POPÜLER

Fahrenheit 451

Michael B. Jordan’ın yeni televizyon filmi Fahrenheit 451’den alevlerle dolu fragman [Video]

Geçtiğimiz ay sizlerle Ray Bradbury‘nin çığır açan kitabı Fahrenheit 451‘in uyarlamasının geldiğini paylaşmıştık. Michael B. Jordan‘ın başrolünü üstlendiği televizyon filmi adam akıllı ilk fragmanına nihayet kavuştu.

Black Panther filmindeki başarılı performansıyla beraber tüm odağı üzerine çeken Michael B. Jordan yeni filmi Fahrenheit 451 için gün sayıyor. Film son dönemlerin en dikkat çeken distopik projeleri arasında yer alıyor. HBO’nun iddialı yapımları ne kadar sevdiğini biliyoruz. Game of Thrones’un ardından Westworld’le bizi mest eden kanal son olarak J.J. Abrams’ın Demimonde dizisi için Apple’la lisans savaşına girmiş ve kazançlı çıkmıştı. İşte Fahrenheit 451 de en az o diziler kadar iddialı. Çünkü bu film Ray Bradbury’nin Türkçe’ye de aynı isimle çevrilen kitabından uyarlanıyor. Distopyalar arasında çığır açan yapım çok keskin eleştiriler barındırıyor. Haliyle filmin başarısı da merak konusu oluyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Fahrenheit 451

Kitaplara düşman bir gelecek

Kitabını da mutlaka okumak isteyeceğiniz film, sistemli olarak kitapların yakılıp yok edildiği bir gelecekte geçiyor. Ana karakterimiz Guy Montag de bu işi layığıyla yerine getiren bir “itfaiyeci”. 10 yıldır aksatmadan bu görevi gerçekleştiren Montag’inse bir gün tüm hayatı değişiyor. Korkusuzca yaşanan, kitaplarla dolu bir geçmişin varlığını dile getiren bir genç kızla karşılaşan Montag, kendi hayatını ve iç dünyasını sorgulamaya başlıyor. İşte hikayemiz de burada başlıyor. Guy Montag rolünü Michael B. Jordan’ın üstlendiği filmde Michael Shannon, Sofia Boutella ve YouTuber Lilly Singh gibi isimler yer alıyor. Televizyon filmi mayıs ayında HBO’daki yerini alacak.