reklamı kapat

POPÜLER

Sosyal medya uzmanları

 - Güncelleme: 30 Ocak 2011 22:32

Samsung Galaxy S

SAMSUNG GALAXY S
Samsung’un dokunmatik ekranlı mobil iletişim dünyasındaki en iddialı ve son ürünü Galaxy S, serinin en güçlü mobil iletişim ve eğlence cihazlarından. Sadece 9.9 mm kalınlığında oldukça zarif bir cihaz olan Samsung Galaxy S, Android işletim sisteminin 2.1 versiyonuyla yüklü olarak geliyor. Kullanıcılar cihazı Android 2.2 sürümüyle güncelleyebiliyor. Galaxy S kapasitif dokunmatik ekranı üzerinde gayet hassas bir dokunmatik kullanım deneyimi sunuyor. 480×800 piksel çözünürlük sunan 4 inç büyüklüğündeki ekran cihazın sunduğu fonksiyonların kullanımı için ideal bir ortam yaratıyor. Çoklu dokunuşu algılayabilen ekran hareket ve yakınlık algılayıcılar ile birlikte cihazı zahmetsizce kullanmanızı sağlıyor.

SOSYAL ENTEGRASYON
Samsung Galaxy S, popüler sosyal servislere erişim konusunda en başarılı cihazlardan biri. Sosyal merkez (Social Hub) isimli uygulama sayesinde Facebook, Twitter, Myspace ve Google gibi popüler sosyal paylaşım ve iletişim servislerini kendi arayüzünde destekliyor. Yani harici bir uygulama veya web tarayıcısını kullanmadan cihaza bu servislerdeki hesaplarınızı entegre edebiliyorsunuz. Ayarlardan hesaplarınızı kaydettiğinizde, rehberiniz canlı bir iletişim listesi haline geliyor. Böylece arkadaşlarınızın ve sevdiklerinizin sosyal servislerdeki güncellemelerini anlık olarak takip edebiliyorsunuz. Hatta dahili takvim uygulaması da Google Takvim ve Facebook ile entegre hale getirilmiş. Android işletim sisteminin verdiği avantajla farklı uygulamalar kullanarak da sosyal servislere erişebilirsiniz. Her ne kadar Türkiye’de Android Market hizmet vermiyor olsa da cihaz için Samsung Apps gibi uygulama dükkanları üzerinden yeni oyun ve uygulamalar edinebiliyorsunuz.

İÇERİK ÜRETİMİ
Sevdiklerinizle paylaşmak üzere fotoğraf ve video çekimi Samsung Galaxy S’in size sunduğu güçlü özelliklerden bir diğeri. Otomatik netlemeli 5 megapiksel çözünürlük sunan kamera kaliteli fotoğrafların yanı sıra 720p çözünürlüğünde HD video kaydı yapmaya imkan tanıyor. Çektiğiniz fotoğraf ve videoları doğrudan sosyal servisler üzerinden paylaşabiliyorsunuz. Galaxy S’in kamerası gülümseme ve yüz algılama özellikleriyle rakiplerinden bir adım öne çıkıyor. Galaxy S Swype adı verilen metin girme özelliğini de sunuyor. Parmağınızı ekranda beliren sanal klavye üzerinde yazmak istediğiniz kelimenin harflerinde gezdirmek suretiyle metin girişi yapabiliyorsunuz. Bu yönteme alıştığınızda daha hızlı metin girmenin keyfini çıkarabilirsiniz. Dijital pusula ve A-GPS modülüne de sahip olan Samsung Galaxy S, konum tabanlı servislerden sorunsuzca yararlanmanızı sağlıyor. Tüm bu fonksiyonları yönetmek üzere 1 GHz hızında işlemci ve 512 MB kapasiteli RAM belleğe sahip olan mobil iletişim cihazı 3G, HSPA ve Wi-Fi 802.11n bağlantılarıyla her an internete en hızlı yoldan ulaşma imkanı sunuyor.

İLGİLİ HABERLER