reklamı kapat

POPÜLER

Sosyal medya uzmanları

 - Güncelleme: 30 Ocak 2011 22:32

BlackBerry Torch 9800

BLACKBERRY TORCH 9800
Dokunmatik ekranlı mobil iletişim cihazları kadar fiziksel klavyeye sahip olan modeller de oldukça ilgiyle karşılanıyor. BlackBerry cihazları fiziksel klavye ile özdeşleşmiş olduğundan tamamen dokunmatik tek bir model üretildi ve beklediği ilgiyi göremedi. BlackBerry Torch modeli fiziksel klavye ve dokunmatik ekranı bir arada sunarak BlackBerry fanatiklerini yeni nesil kullanıcı deneyimiyle tanıştırıyor. Sürgü mekanizması altında tam Q klavyeye sahip olan BlackBerry Torch, metin girişi açısından gayet pratik. Ayrıca kullanıcılar isterlerse dokunmatik ekran üzerinde sanal klavyeyi de kullanabiliyor. BlackBerry OS 6.0 ile çalışan cihazın ekranı 3.2 inç büyüklüğünde. Kapasitif dokunmatik teknolojisiyle çalışan ekran oldukça hassas.

SOSYAL SERVİSLER
Özellikle genç kesim açısından vazgeçilmez bir iletişim yolu olarak benimsenen sosyal servisler gelişmiş çoğu cihazda olduğu gibi BlackBerry Torch üzerinde de erişilebilir kılınmış. Cihaz yeni işletim sistemi üzerinde popüler sosyal servislerin neredeyse tamamına ulaşmanızı sağlıyor. Facebook, Twitter ve Myspace için geliştirilen bağımsız yazılımların haricinde Torch üzerinde Sosyal Haberler isimli bir başka uygulama mevcut. Bu uygulamayı kullanarak BlackBerry Messenger, Facebook, Twitter ve Myspace servislerindeki bildirim ve güncellemeleri görüntüleyebiliyorsunuz. Cihaz tam anlamıyla çok işlemli çalışmayı (multitasking) destekliyor. İstediğiniz zaman menü tuşuna basılı tutarak açık uygulamalar listesine ulaşabiliyorsunuz. Uygulamalar arasındaki geçiş, gecikme olmaksızın anlık olarak gerçekleşiyor. Bu da sosyal servislerin kullanımını daha pratik hale getiriyor. Tarayıcıda ziyaret ettiğiniz bir siteyi uygulamaları kapamadan istediğiniz servis üzerinden paylaşabiliyorsunuz.

ÇEK VE PAYLAŞ
Cihazın arka tarafında 5 megapiksel çözünürlük sunan güçlü bir kamera bulunuyor. LED aydınlatma ile desteklenen otomatik netlemeli kamera, oldukça pratik bir arayüzle desteklenmiş. Yüksek çözünürlük sayesinde çekeceğiniz kaliteli fotoğraf ve videoları arkadaşlarınız ve sevdiklerinizle kolayca paylaşabilirsiniz. Büyük oranda ihtiyacı karşılayacak seviyede olan kamera ne yazık ki video kayıt çözünürlüğü açısından rakiplerinin gerisinde kalıyor. Fakat VGA çözünürlüğünde videolar da gayet paylaşılabilir kalitede. 3G ve HSPA bağlantılarının yanı sıra Wi-Fi 802.11n desteğiyle mevcut en hızlı kablosuz ağları destekleyen BlackBerry Torch ile her an her yerde internete erişebiliyorsunuz. Başarılı BlackBerry OS arayüzü cihazın kullanımını büyük bir keyif haline getiriyor.

İLGİLİ HABERLER