reklamı kapat

POPÜLER

Sosyal medya uzmanları

 - Güncelleme: 30 Ocak 2011 22:32

Nokia N8

NOKIA N8
Symbian işletim sisteminin en son versiyonuyla çalışan Nokia N8, firmanın en iddialı dokunmatik mobil iletişim ve eğlence cihazı. Tasarım ve kalite anlamında oldukça üst seviye bir ürün olan N8, kapasitif dokunmatik ekranı üzerinde daha önce hiçbir Nokia modelinde olmadığı kadar hassas bir kullanım sunuyor. 3.5 inç büyüklüğündeki AMOLED ekran 360×640 piksel çözünürlük sunuyor ve birden fazla dokunuşu algılayabiliyor. Symbian ^3 işletim sistemi tamamen farklı olarak tanıtılsa da arayüz ve kullanım açısından önceki işletim sistemi versiyonlarına göre devrimsel bir değişiklik bulunmuyor.

ÇEVRİM İÇİ YAŞAM
Nokia N8 rakipleri gibi sürekli olarak internete bağlı bir cihaz. 3G şebeke üzerinde HSPA desteği sunan N8, bunun yanı sıra Wi-Fi 802.11n desteğiyle mevcut en hızlı kablosuz ağlara bağlanabiliyor. Bu sayede istediğiniz an istediğiniz yerde internete erişebiliyorsunuz. Symbian ^3 işletim sisteminin ana ekranı hareket algılayıcıyla otomatik olarak yatay moda geçecek şekilde ayarlanmış. Ana ekran sayfaları widget uygulamalarıyla düzenlenebiliyor. Twitter ve Facebook gibi popüler servislerin widget uygulamaları cihazla birlikte yüklü olarak geliyor. Dinamik olarak tasarlanan bu widget uygulamaları sayesinde sadece cihazın ekranına bakarak ilgili servislerdeki son güncellemelere anına ulaşabiliyorsunuz. İçerikler arka planda sürekli güncelleniyor. Nokia N8’in sosyal servislere erişimi açısından Ovi platformu aktif bir şekilde kullanılıyor. Satın aldıktan sonra açacağınız Ovi hesabı üzerinden sosyal iletişiminizi de sürdürebiliyorsunuz. Facebook ve Twitter, cihazın rehberine de entegre edilmiş durumda. Samsung cihazlarındaki uygulamaya benzer bir şekilde Facebook ve Twitter hesabınızı girdiğiniz anda rehberinizdeki kişilerin bu servislerdeki arkadaşlarınızla eşitlenmesini sağlayabiliyorsunuz. Ardından sadece rehbere girerek arkadaşlarınız ve sevdiklerinizin içerik güncellemelerine ulaşabiliyorsunuz.

GÖRÜNTÜLEME UZMANI
Nokia N8 üzerinde 12 megapiksel çözünürlük sunan çok güçlü bir kamera bulunuyor. Diğer gelişmiş kameralı Nokia modelleri gibi Carl Zeiss objektife sahip kamera her anlamda üstün performans gösteriyor. Kamerayı kullanarak yüksek kaliteli fotoğrafların yanı sıra 720p çözünürlüğünde HD video kaydı yapabileceğiniz N8, bu çekimleri doğrudan sosyal servisler üzerinden paylaşma imkanı tanıyor.

İLGİLİ HABERLER