reklamı kapat

POPÜLER

SpaceX Starship

SpaceX’in Starship roket test alanına izinsiz giren YouTuber [Video]

Uzaya bakış açısını değiştiren SpaceX, Starship roket modeliyle denemelere devam ediyor. Şimdi bu roketi başka bir konu gündeme getirdi.

En son yapılan SpaceX Starship denemesi güzel başladı ancak bir kez daha kötü bitmişti. Roket iniş sırasında maalesef çakılmıştı.

Biliyorsunuz Starship roket için şu an prototip formda denemeler yapılıyor. Son kalkışta SN11 numaralı sürümü kaybeden firma, dediğimiz gibi bu sefer geleceğin roketiyle alakalı başka bir konuyla gündemde.

Bunun arkasında da Starship roket test alanına izinsiz giren “Caesar” isimli bir YouTuber yer alıyor. Kişinin burada elini kolunu sallaya sallaya gezdiği ve video çektiği ortaya çıkmış durumda.

Starship’in denemelerinin yapıldığı Texas merkezli alanda çekilen video, elbette büyük ses getirmiş durumda. Video şu an Caesar tarafından kaldırıldı ancak başka birisi üzerinden halen izlenebiliyor. Siz de yukarıda izleyebilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

SpaceX Starship denemeleri için tehlikeli bir durum

Böyle bir alana izinsiz girilmiş olması elbette büyük bir soru işareti oluşturuyor. İkinci olarak böyle önemli bir alanın düzgün şekilde korunmaması da çok şaşırtıyor.

Konu hakkında NASA’nın bilgisi olduğu ve SpaceX’e gerekli bildirimin yapıldığı aktarılıyor.

Milyon dolarlık ekipmanların böyle kolay erişilebilir olması gerçekten inanılmaz duruyor. Sonuçta silahlanmanın yüksek olduğu ABD’de sürece (Çalışanlar dahil) inanılmaz zararlar verebilecek kötü niyetli kişiler bulunuyor.

Sayfanın üstünde izleyebileceğiniz videoda Caesar’ın Starship prototipine inanılmaz yaklaştığı ve Raptor motorları çok yakından incelediği görülüyor.

Daha sonra bir özür videosu yayımlayan YouTuber, bu yaptığının yanlış ve yasa dışı olduğunu belirtiyor.

İlginizi Çekebilir

Gelecekten gelmiş gibi duran elektrikli otomobil modeli