reklamı kapat

POPÜLER

Spider-Man Far From Home

Spider-Man Far From Home ek sahnesindeki büyük sürpriz [Spoiler içerir]

Spider-Man Far From Home filmden sonra izleyicilere iki ek sahne sunuyor. Biri büyük bir sürpriz sunan bu sahneleri mutlaka izlemek isteyeceksiniz.


UYARI!
Devam etmeden önce uyaralım; haberimizin bundan sonraki kısmı dizinin Spider-Man Far From Home içeriğine dair spoiler içermektedir. Okuyacağınız gerçekler izleme keyfinizi kaçırabilir.


Far From Home, 2 saat 10 dakikalık, solo filmler için artık standartlaşan bir süreyle 5 Temmuz’da vizyondaki yerini alacak. Her Marvel filminde olduğu gibi bu filmde de elbette film sonu ve jenerik sonu ek sahnesi bulunuyor. 2 adet ek sahneyle gelen Far From Home ise neredeyse film kadar heyecan verici sahneler barındırıyor. Hem de kocaman bir sürprizle beraber. Yazının başında da aslında uyarmıştık ancak bir kez daha söyleme gereği hissediyoruz. Tüm detaylarını yazacağımız ek sahnelerin izleme keyfinizi kaçırabileceğinin altını çizelim.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Spider-Man Far From Home ek sahnesindeki tanıdık isim

Lafı uzatmadan hemen ilk ek sahneye geçiyoruz. Spider-Man ve MJ, New York semalarında “uçuşurken” bir noktada MJ bu heyecan verici olaya daha fazla dayanamıyor ve yere iniyorlar. İkili tam vedalaşırken bir anda büyük ekranlardan birinde Daily Bugle “son dakika haberi” geçmeye başlıyor. J. Jonah Jameson‘ın sunduğu haber ekrana verildiğinde ilk büyük sürprizle karşılaşıyoruz. Çünkü karşımızda J.K. Simmons duruyor. Sam Raimi filmlerinde de Jameson’ı başarıyla canlandıran Simmons rol için geri dönmüş! Tam sevinçten koltuklarımıza yapışmışken ikinci bomba patlıyor. Jameson, Mysterio’nun manipüle ettiği bir videoyu yayınlayarak Elemental’lerden Spider-Man’in sorumlu olduğunu iddia ediyor ve onu halk düşmanı ilan ediyor. Bu da yetmiyor ve videonun sonunda Mysterio Spider-Man’in kimliğini açıklayarak Peter Parker olduğunu tüm New York’a duyuruyor.

Bu kimlik açıklama mevzusu Spider-Man filmleri için biraz erken gelişti diye düşünüyoruz. Öte yandan bildiğiniz gibi aslında Civil War’da yapılması gereken bir hamleydi… Ancak o dönem çok, çok daha erkendi tabii ki. Bu noktadan sonra Peter için işler nasıl gelişecek merak konusu. Ancak Marvel Sinematik Evreni’nin yeni Iron Man’i olma yolunda ilerlediği kesin.

İkinci ek sahne ise tüm jenerik bittikten sonra yayınlanıyor. Nick Fury ve Maria Hill’in aslında en başından beri Nick Fury ve Maria Hill olmadığını öğreniyoruz. Spider-Man Far From Home filmi boyunca meğer Nick Fury, kendinin ve Maria’nın yerine Captain Marvel filminde tanıştıkları ve kurtardıkları Talos ve eşini göndermiş. Fury ise onların kaldığı uzay gemisinde bir takım “işler karıştırıyor”. Tabii bunun ne olduğunu öğrenemedik ancak Captain Marvel 2 olabileceği konusunda şüphelerimiz bulunuyor.

İlginizi çekebilir

Filmin fragmanı